Wiosenny DOGTREKKING z czworonogami

1 min read

Dogtrekking to spacer na orientację z psem. Wspólnie ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu​ i Stowarzyszeniem Opieki nad Zwierzętami Nadzieja na dom​ zorganizowaliśmy spacer z psami, które na co dzień przebywają w schronisku. W dogtrekkingu wzięło udział 17 pracowników NBC wraz ze swoimi rodzinami lub znajomymi. Zabawa polegała na pokonaniu 5 km trasy i odnalezieniu 7 wyznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Przy każdym punkcie należało odpowiedzieć na pytanie związane z NBC. Niektóre punkty wymagały trochę wysiłku, żeby je odnaleźć.

Staraliśmy się, aby każdy z psów w czasie naszej wycieczki czuł się dobrze, dlatego skupiliśmy się na spacerowaniu, nie bieganiu, a pierwszym krokiem uczestników było zapoznania się z zasadami jak podchodzić do psów i nie naruszać ich strefy komfortu.

Na spacer wyprowadziliśmy 11 wspaniałych psiaków, które czekają w schronisku na równie wspaniałe domy. Przy tej okazji gorąco zachęcamy do adopcji zwierzaków. Dajmy im nowy dom!

Można też pomóc wpłacając darowiznę na konto Stowarzyszenia:
STOWARZYSZENIE OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI „NADZIEJA NA DOM”
PKO BP SA
80 1020 2313 0000 3502 0381 9133
41-200 Sosnowiec ul. Stawowa 4
Tytuł wpłaty: „wpłata na cele statutowe stowarzyszenia”

Schronisko przyjmuje też datki rzeczowe: karmy dla psów i kotów, stare koce, zabawki dla psów i kotów, akcesoria dla psów, nakrętki.
Kolejne spacery już wkrótce – zapraszamy!