Rola Data Engineer dotyczy prac w międzynarodowych projektach edukacyjnych, dla wiodącego w Europie wydawnictwa.  Centrum IT jest zlokalizowane Warszawie.

Zadania:

  • projektowanie struktur danych analitycznych,
  • wspieranie organizacji w zakresie projektowania struktury architektury danych,
  • zarządzanie i łączenie różnych wewnętrznych i zewnętrznych źródeł danych,
  • analizowanie problemów i doradzanie w zakresie możliwych rozwiązań strategicznych,
  • współpraca z rozproszonym zespołem w całej Europie,
  • analiza jakości danych,
  • praca w środowisku Big Data, w chmurze AWS.

Wymagania:

  • praktyczna wiedza na temat struktur danych i algorytmów,
  • znajomość obszaru Big Data,
  • znajomość Spark,
  • doświadczenie w wybranym języku programowania Python lub Java (preferowane), Scala lub R (obligatoryjnie),
  • znajomość chmury AWS,
  • doświadczenie z narzędziami do wizualizacji danych,
  • doświadczenie w zdalnym, rozproszonym środowisku pracy,
  • język angielski komunikatywny,
  • minimum dwuletnie doświadczenie w powiązanych technologiach,
  • gotowość do wyjazdów służbowych- kilka razy w roku (max 10% w skali roku).

Oferujemy:

  • stawkę w zależności od doświadczenia (Regular/Senior): 800-1200 zł netto/dzień/FV
  • pracę zdalną w wymiarze 80%-90% (lub do ustalenia),
  • Kartę MultiSport i Medicover,
  • dostęp do platformy szkoleniowej Treehouse,
  • uczestnictwo w imprezach integracyjnych i charytatywnych.