img

ProMEET#22

29 listopada 2018, 18:00 (czwartek)

Pub HEVRE

ul. Beera Meiselsa 18

33-332 Kraków


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

NBC serdecznie zaprasza na kolejną edycję autorskiego wydarzenia.

Podczas tej edycji:

--> Wojtek Górecki przedstawi budowę i architekturę rozwiązań trójwarstwowych oraz problemy z jakimi borykają się administratorzy, którzy utrzymują takie systemy.

--> Jarek Pałka opowie natomiast o podstawach konstrukcji maszyn wirtualnych, o zarządzaniu pamięcią, systemach typów: static vs dynamic linking, single vs multiple dispatch.

ProMEET to wystąpienia merytoryczne, które łączą się z luźną atmosferą networkingu. Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.  

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI :)

Agenda

29 listopada
18:00 - 18:10
Odbieramy upominki, zaopatrujemy się w napoje i zajmujemy miejsca,
18:10 - 18:15
Oficjalny start :D,
18:15 - 19:00
WOJCIECH GÓRECKI - Budowa systemów trójwarstwowych - na co zwracać uwagę - z pamiętnika admina,
19:00 - 19:10
Przerwa techniczna,
19:10 - 19:55
JAROSŁAW PAŁKA - Wszystkich nas czeka zagłada, czyli dlaczego to co robimy nie można nazwać programowaniem,
19:55 - 20:10
Losowanie nagród,
20:10 - 22:00
Beer & Networking time :)

Prelegenci

WOJCIECH GÓRECKI

Notka biograficzna:

Od lat związany z IT. Pierwsze programy na ZX81, pierwsze gry na Commodore 64. Od MS-DOS po Dockery, Od Assemblera po UML. Od ponad 10 lat kieruje grupą adminiów odpowiedzialnych za krytyczne aplikacje bankowe. Tworzy, wprowadza i zarządza rozbudowanymi systemami które muszą (a raczej powinny) działać w trybie 24/7. Miłośnik książek, dobrej kuchni, podróży, współzałożyciel fundacji Poland helps Poland. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej możecie go znaleźć na stronie Fundacji oraz w LinkedIn.

 

Temat wystąpienia:

Budowa systemów trójwarstwowych - na co zwracać uwagę - z pamiętnika admina.

Opis:

W dzisiejszym pędzącym świecie działające w trybie 24/7 aplikacje są czymś normalnym. Każdy spodziewa się możliwości wykonania operacji 24 godziny na dobę, dostępu cały czas do ulubionych stron, filmów, płatności, rezerwacji, wyciągów czy innych usług. Systemy informatyczne muszą być wydajne, odporne na różne zdarzenia, bezpieczne a przy tym efektywne (również kosztowo). Spróbuję na podstawie doświadczeń opowiedzieć o budowie i architekturze rozwiązań trójwarstwowych oraz o problemach z jakimi borykają się administratorzy którzy utrzymują takie systemy. Nie przedstawię ani jednej linijki kodu, lecz postaram się pokazać jakie fundamentalne zasady (niezależne od sztuki kodowania) pomagają stworzyć prawdziwie dojrzałe i bezpieczne rozwiązanie. Z pamiętnika Admina: "dzień pierwszy… znowu instalacja się nie udała. Czemu nie jestem zdziwiony"


JAROSŁAW PAŁKA

Notka biograficzna:

Od ponad 20 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi, które wykonają pracę za ciebie.

W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą „metafora” i odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”. Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode’u i JIT oraz wszelkiej maści interpreterów, parserów i kompilatorów. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga geekyprimitives.wordpress.com oraz samozwańczy dyktator w radach programowych konferencji CoreDump, SegFault, JDD oraz 4Developers.

Temat wystąpienia:

Wszystkich nas czeka zagłada, czyli dlaczego to co robimy nie można nazwać programowaniem.

Opis:

Programista, to przecież brzmi tak dumnie.
Tyle lat ciężkiej pracy, studia, kursy. W końcu zaczęło się zwracać. Społeczeństwo nie ma pojęcia co robisz. Twoja mama i tato, tym bardziej.
Wiedzą tylko, że to coś wspólnego z internetem, komputerem i tym przedmiotem, którego wszyscy nienawidzą w rodzinie, matematyką.
Codziennie budzisz się z rano poczuciem wyższości nad mugolami, którzy nie ogarniają zawiłości OOP i FP.
Jak długo chcesz się okłamywać? W swojej pracy kleisz RESTy z resztek JSONów, które ktoś porozrzucał po biurze, w języku, którego nie rozumiesz, na platformie o której nie masz pojęcia i modlisz się, żeby naprawdę tam w środku nie biegały skrzaty przesuwające bit'y.
Wkurzyłem Cię? To dobrze.
Przyjdź i posłuchaj czym są "managed runtime", dlaczego większość języków kompilowanych jest do IR i wykonywanych przez maszyny wirtualne.
Na przykładzie EgoVM, opowiem o podstawach konstrukcji maszyn wirtualnych, o zarządzaniu pamięcią, systemach typów, static vs dynamic linking, single vs multiple dispatch. O tym wszystkich co napędza JVM, CLR, Beam czy V8.
Co napędza nasze systemy. Bez czego nie potrafilibyśmy dziś dostarczyć żadnego z naszych systemów czy też produktów.
Będzie dużo opowieści o decyzjach, które musieli podjąć twórcy maszyn wirtualnych i rozważań nad źródłem sukcesu tych platform.
Wszystko w zawiesistym sosie vanilla C.


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane.

Uwaga! Osoby które zaznaczą wszystkie zgody w formularzu rejestracyjnym wezmą udział w losowaniu wyjątkowych nagród!

Polub wydarzenie na naszym FB i śledź wszystkie newsy--> https://www.facebook.com/events/467450960410699/

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH DO CELÓW MARKETINGOWYCH i REKRUTACYJNYCH

Przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem moich danych osobowych jest NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńska 251A.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogę kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą adresu e-mail: iod@nbc.com.pl.
3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody [zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora [zgodnie z art. 6 ust.1 lit. f) RODO] do celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.
4. Moje dane osobowe będę przechowywane:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji, udziału i dokumentacja cyklu eventów ProMEET – przez okres organizacji cyklu eventów,
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach – do czasu wycofania zgody,
c) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - przez okres 3 lat
d) w przypadku przetwarzania na potrzeby prawnie uzasadnionego interesu Administratora - przez okres 3 lat.
5. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
6. Posiadam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wycofanie zgody mogę zgłaszać na maila: iod@nbc.com.pl.
7. Odbiorcami moich danych osobowych mogą być:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji i udziału w cyklu eventów ProMEET oraz na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach - podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy organizacji eventów (w tym ProMEET) i pozostałych inicjatyw, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy).
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - Klienci Administratora, którzy uczestniczą w procesach rekrutacji (o fakcie przekazania moich danych osobowych do Klienta Administratora, zostanę poinformowany), podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy realizacji procesów rekrutacji, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy)
Odbiorcy moich danych osobowych pochodzą ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
8. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznam, że przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!

close

Przepraszamy. Brak miejsc na wydarzenie.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!