img

ProMEET #21

27 września 2018, 18:00 (czwartek)

Restauracja Inspiracja
(wejście od Starej Giełdy)
Plac Solny 16
11-400 Wrocław


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

NBC wraz ze swoim partnerem Santander Consumer Bankiem serdecznie zaprasza na trzy prelekcje przygotowane przez wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników tej instytucji finansowej.

Podczas tego wydarzenia:

--> Jakub Ramut opowie o tymi, jak rozumienie języka wpływa na: wydajność tworzonego kodu, wystrzeganie się przed błędami oraz właściwe zastosowanie.

--> Kamil Paszkiewicz przedstawi zagrożenia (dla bazy danych) ze strony ORM, ale bez wylewania dziecka z kąpielą. Na co zwracać uwagę, kilka przykładów „negatywnych” i wiele, wiele więcej.

--> Marcin Hlibowski przygotował natomiast prezentację, która będzie przedstawiać pokrótce problemy współbieżności procesów użytkownika w MS SQL. Jak serwer kontroluje jednoczesny dostęp do zasobów? Co to są poziomy izolacji? W jaki sposób pisać kod T-SQL, działający współbieżnie, prawidłowo wspierający transakcyjność? W jakiej formie poprawnie realizować obsługę błędów? To tylko niektóre pytania, na jakie Marcin odpowie w swojej prezentacji.

ProMEET to wystąpienia merytoryczne, które łączą się z luźną atmosferą networkingu. Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.  

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI :)

Agenda

27 września
17:45 - 18:00
Odbieramy upominki, zaopatrujemy się w napoje i zajmujemy miejsca,
18:00 - 18:05
Oficjalny start :D,
18:05 - 18:15
JAROSŁAW SULEJ - Krótkie przedstawienie Departamentu IT w Santander Consumer Banku: kim jesteśmy, co robimy i jak robimy to dobrze.
18:15 - 18:55
JAKUB RAMUT - Za kurtyną C# - czy wiesz co to IL i dlaczego czasami warto?,
18:55 - 19:10
Przerwa techniczna,
19:10 - 19:50
KAMIL PASZKIEWICZ - I Ty nie bądź ofiarą ORM,
19:50 - 20:05
Przerwa techniczna,
20:05 - 20:45
MARCIN HLIBOWSKI - Locking, blocking and deadlocking – zagadnienia transakcyjności i współbieżności w MS SQL Server,
20:45 - 21:00
Losowanie nagród, w tym: Oculusa Pro, oraz wejściówek do escape roomu w Imaginarium :)
21:00 - 22:00
Beer & Networking Time,

Prelegenci

JAROSŁAW SULEJ

Notka biograficzna:

20 lat zawodowo w IT.
Od zawsze kiedy pamięta, czyli już od najmłodszych lat pasjonat świata IT – pierwsze kroki stawiał jako ośmioletni pasjonat ZX81 z 1 KB (!) RAM.
Początkowo amatorska wiedza, uzupełniona studiami na politechnice wrocławskiej i z czasem praktycznym doświadczeniem, przez wiele lat była wykorzystywana na stanowisku programisty i architekta, gdzie swoje zainteresowania przesuwał z klasycznych zagadnień programistycznych w stronę świata baz danych.
Przez ostatnie 10 lat patrzy na świat programowania z nieco innej perspektywy jako menedżer w 130 osobowym, ciągle rosnącym, departamencie IT.
Mimo, iż już czynnie nie programuje, ciągle potrafi spojrzeć w kod i coś w nim czasami „usprawnić”.
Prywatnie pasjonat/kolekcjoner płyt winylowych, których spora część pamięta czasy ZX81.

Temat wystąpienia:

Krótkie przedstawienie Departamentu IT w Santander Consumer Banku: kim jesteśmy, co robimy i jak robimy to dobrze.

Opis:

Softwarehouse może istnieć wewnątrz innej organizacji i ma to swoje spore zalety, a jakie, o tym w kilku słowach na spotkaniu…


JAKUB RAMUT

Notka biograficzna:

Entuzjasta nowych technologii, architekt, programista, interesujący się tym od czego to wszystko się zaczyna - językiem.
Kiedyś "Javowiec", kilka lat temu poślubił C# i ciągle chce być wierny.
„Nietechnologiczny” wolny czas spędza na śledzeniu najlepszej koszykarskiej ligi świata na N.

Temat wystąpienia:

Za kurtyną C# - czy wiesz co to IL i dlaczego czasami warto?

Opis:

Kolejne wersje framework’a i języka wprowadzają co raz to nowsze jego elementy, które są przez wszystkich używane, bo kto nie lubi nowości?
Tylko czy w tej mnogości nie zapominamy gdzie to wszystko się zaczęło?
W mojej krótkiej prezentacji postaram się Wam przybliżyć kilka konstrukcji i pokazać jak je widzi kompilator.
Pokażę na przykładach skąd biorą się niektóre błędy i jak szukać miejsc, w których nasz kod może zostać zoptymalizowany.
MISJA: Udowodnić, że zrozumienie IL'a pomaga w naszej codziennej pracy, a sam temat jest przydatny nie tylko dla entuzjastów.


KAMIL PASZKIEWICZ

Notka biograficzna:

Programista-humanista zaczynający przygodę z programowaniem od Atari 65XE. Zawodowo w branży od 20 lat, z czego sporą cześć poświęcił platformie .NET i aplikacjom bazodanowym. Miłośnik górołazęg, sci-fi, krautrocka i surrealizmu.

Temat wystąpienia:

I ty nie bądź ofiarą ORM

Opis:

Powstanie różnej maści ORM-ów spowodowało pewną rewolucję w sposobie myślenia o danych i ich przetwarzaniu. Światek programistów koncentruje się na jej pozytywnych aspektach, ale często zapomina o negatywnych. Prezentacja jest małym przypomnieniem, o tych drugich.


MARCIN HLIBOWSKI

Notka biograficzna:

Od prawie 20 lat związany z bazami danych i metodami dostępu do nich. Najpierw w firmie Getin S.A., potem w EFL Leasing, AIG Bank, a od 8 lat w Santander Consumer Bank S.A. Specjalizuje się w relacyjnym silniku Microsoft SQL Server. W wolnym czasie słucha muzyki ze swojej ogromnej kolekcji płyt.

Temat wystąpienia:

Locking, blocking and deadlocking – zagadnienia transakcyjności i współbieżności w MS SQL Server.

Opis:

IT to, o czym często zapominamy, masowe przetwarzanie danych, a dane to w większości serwery baz danych. Przetwarzanie w takich serwerach odbywa się współbieżnie, a znajomość tych mechanizmów pozwala pisać kod, który jest „odporny” na inne procesy, korzystające z tych samych danych. Jeśli zdarzają Ci się „deadlocki”, jeśli Twoje zapytania na produkcyjnym środowisku trwają dłużej niż na developerskim, jeśli obsługa błędów w Microsoft SQL Server jest niejasna, a dane w bazie modyfikują się w inny sposób niż przewidziany – przyjdź i posłuchaj.
Locking, blocking and deadlocking – podstawowe zagadnienia transakcyjności i współbieżności w MS SQL Server.
Prezentacja będzie przedstawiać po krótce problemy współbieżności procesów użytkownika w MS SQL, w jaki sposób serwer kontroluje jednoczesny dostęp do zasobów, co to są poziomy izolacji i kiedy je stosować.
Odpowie na pytania w jaki sposób pisać kod T-SQL, który będzie działał współbieżnie, będzie prawidłowo wspierał transakcyjność, w jaki sposób poprawnie realizować obsługę błędów.


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane!

Uwaga! Osoby które zaznaczą wszystkie zgody w formularzu rejestracyjnym wezmą udział w losowaniu wyjątkowych nagród!

Polub wydarzenie na naszym FB i śledź wszystkie newsy--> https://www.facebook.com/events/241913759985448/

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH DO CELÓW MARKETINGOWYCH i REKRUTACYJNYCH

Przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem moich danych osobowych jest NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńska 251A.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogę kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą adresu e-mail: iod@nbc.com.pl.
3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody [zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora [zgodnie z art. 6 ust.1 lit. f) RODO] do celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.
4. Moje dane osobowe będę przechowywane:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji, udziału i dokumentacja cyklu eventów ProMEET – przez okres organizacji cyklu eventów,
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach – do czasu wycofania zgody,
c) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - przez okres 3 lat
d) w przypadku przetwarzania na potrzeby prawnie uzasadnionego interesu Administratora - przez okres 3 lat.
5. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
6. Posiadam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wycofanie zgody mogę zgłaszać na maila: iod@nbc.com.pl.
7. Odbiorcami moich danych osobowych mogą być:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji i udziału w cyklu eventów ProMEET oraz na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach - podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy organizacji eventów (w tym ProMEET) i pozostałych inicjatyw, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy).
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - Klienci Administratora, którzy uczestniczą w procesach rekrutacji (o fakcie przekazania moich danych osobowych do Klienta Administratora, zostanę poinformowany), podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy realizacji procesów rekrutacji, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy)
Odbiorcy moich danych osobowych pochodzą ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
8. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznam, że przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!

close

Przepraszamy. Brak miejsc na wydarzenie.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!