img

ProMEET#20

23 sierpnia 2018, 16:00 (czwartek)

Strefa Centralna
Plac Sejmu Śląskiego 2
40-001 Katowice


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET to cykl spotkań dla miłośników branży IT, organizowanych  w największych miastach Polski. 

Podczas wydarzenia Ewelina Wyspiańska opowie Wam o doświadczeniach Scrum Mastera pracującego z zespołami zarządzanymi zdalnie.
Maciek Trojniarz natomiast podzieli się spostrzeżeniami na temat współpracy developera i testera opowiadając o dobrych praktykach i ich wpływie na codzienna pracę :)

ProMEET to wystąpienia merytoryczne, które łączą się z luźną atmosferą networkingu. Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.  

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI :)

Agenda

22 sierpnia
18:00-18:10
Odbieramy upominki, zaopatrujemy się w napoje i zajmujemy miejsca,
18:10-18:15
Oficjalny start :D,
18:15-19:00
EWELINA WYSPIAŃSKA - Praca z zespołem rozproszonym oczami Scrum Mastera,
19:00-19:15
Przerwa techniczna,
19:15-20:00
MACIEJ TROJNIARZ - Dev and Test Pairing,
20:00-22:00
Beer & Networking Time:)

Prelegenci

EWELINA WYSPIAŃSKA

Notka biograficzna:

Od półtora roku pełni rolę Scrum Mastera w brytyjskiej firmie NewVoiceMedia, gdzie zaczęła pracę jako Rekruter IT. Doskonale czuje się w roli lidera służebnego dla dwóch prężnie rozwijających się zespołów. Miłoscią do Agile zarazila się ponad 4 lata temu, kiedy to zaczęła uczęszczać na lokalne meet-up’y i konferencje poświęcone tej tematyce.
Ewelina głęboko wierzy w stwierdzenie, iż jacy jesteśmy dla świata taki świat jest dla nas, więc bardzo chętnie udziela się w szeregu akcji wolontaryjnych jak np. organizacja projektu „Szkoła Agile” (http://szkolaagile.
proprogres.org.pl/), WOŚP, różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczności praktyków.
Poza pracą pasjonuje ją psychologia w zarządzaniu, taniec, śpiew, rysowanie oraz cosplay ;)
Znajdziecie ją na tweeterze jako @ewelyyyna.

Temat wystąpienia:

Praca z zespołem rozproszonym oczami Scrum Mastera

Opis:

W XXI wieku miejsce pracy bardzo się zmieniło. W obecnych czasach praktycznie nie ma różnicy między pracą w biurze a zdalną. Moglibyśmy nawet powiedzieć, że to światowy trend i nowy styl życia.
Nie zmienia to jednak faktu, iż praca w rozproszonym zespole stanowi wyzwanie. Im zespół bardziej rozproszony, tym praca w nim jest bardziej interesująca. Można zatem postawić pytanie, jak w takich okolicznościach stworzyć ducha zespołówości, a nie grupę współpracowników, którzy po prostu razem pracują?
Podczas prezentacji opowiem Wam historię moich 2 wspaniałych zdalnych zespołów i podzielę się z Wami moimi doświadczeniami. Omówię także kilka aspektów pracy Scrum Mastera, takich jak budowanie zaufania, dobrej komunikacji i wzajemnego szacunku. Przytoczę wyzwania, przed którymi stanęliśmy, a także podpowiem kilka wskazówek, które nam się sprawdziły.
MISJA: Udowodnić, że zdalne zespoły mogą być tak efektywne, jak te, które pracują w jednej lokalizacji.
Challange accepted!


MACIEJ TROJNIARZ

Notka biograficzna:

Uczeń czarnoksiężnika aka czeladnik rzemiosła programistycznego z ponad 5 letnim doświadczeniem zdobytym w różnych branżach i funkcjach. Entuzjasta i ewangelista zwinnych metodyk zarządzania oraz dobrych praktych inżynieryjnych. Wolny czas zajmują mu narzeczona, gry planszowe oraz góry.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej możpecie znaleźć go na LinkedIn i Twitterze @MaciejTrojniarz . 

Temat wystąpienia:

Dev and Test Pairing

Opis:

W branży oprogramowania powstało wiele etykiet dla różnych zestawów umiejętności / pozycji / ról, ale nie ma to znaczenia, jeśli myślimy o naprawdę wielofunkcyjnych zespołach zwinnych. W końcu liczy się tylko dobra jakość oprogramowania, z której Wasi klienci i użytkownicy będą korzystać, aby rozwiązać swoje problemy biznesowe.
Prawdziwie zwinne zespoły są mieszanką ludzi o uzupełniających się umiejętnościach, dzięki czemu każdy członek może wspierać drugiego w osiągnięciu wyżej wymienionego celu. Wszyscy wiemy, że programiści parują się, aby podnieść jakość oprogramowania.
Dlaczego nie skorzystać z tej praktyki i połączyć umiejętności oraz różne punkty widzenia? Dlaczego nie zachęcać do współpracy programistów i testerów? Będziecie zaskoczeni wynikiem tych odważnych eksperymentów...
MISJA: podzielenie się spostrzeżeniami i dobrymi praktykami oraz ich wpływem na codzienną pracę.


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane!

Polub wydarzenie na naszym FB i śledź wszystkie newsy--> https://www.facebook.com/events/2125285784351450/

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH DO CELÓW MARKETINGOWYCH i REKRUTACYJNYCH

Przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem moich danych osobowych jest NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńska 251A.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogę kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą adresu e-mail: iod@nbc.com.pl.
3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody [zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora [zgodnie z art. 6 ust.1 lit. f) RODO] do celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.
4. Moje dane osobowe będę przechowywane:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji, udziału i dokumentacja cyklu eventów ProMEET – przez okres organizacji cyklu eventów,
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach – do czasu wycofania zgody,
c) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - przez okres 3 lat
d) w przypadku przetwarzania na potrzeby prawnie uzasadnionego interesu Administratora - przez okres 3 lat.
5. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
6. Posiadam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wycofanie zgody mogę zgłaszać na maila: iod@nbc.com.pl.
7. Odbiorcami moich danych osobowych mogą być:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji i udziału w cyklu eventów ProMEET oraz na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach - podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy organizacji eventów (w tym ProMEET) i pozostałych inicjatyw, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy).
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - Klienci Administratora, którzy uczestniczą w procesach rekrutacji (o fakcie przekazania moich danych osobowych do Klienta Administratora, zostanę poinformowany), podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy realizacji procesów rekrutacji, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy)
Odbiorcy moich danych osobowych pochodzą ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
8. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznam, że przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
close

Jesteś już bardzo blisko - przed Tobą ostatni krok :)

Na podany przez Ciebie adres e-mail przesłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.
Aby dokończyć rejestrację i potwierdzić swoje uczestnictwo w wydarzeniu sprawdź skrzynkę e-mail.
close

Przepraszamy. Brak miejsc na wydarzenie.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!