img

ProMEET#19

26 lipca 2018, 18:00 (czwartek)

Pub HEVRE
ul. Beera Meiselsa 18
33-332 Kraków


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET to cykl spotkań dla miłośników branży IT, organizowanych  w największych miastach Polski, podczas których wystąpienia merytoryczne łączą się z luźną atmosferą networkingu. Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.  

Podczas tego wydarzenia nasza pierwsza prelegentka Anja Uba pokaże gry, które będziecie mogli wykorzystać zarówno w nowych jak i dojrzałych zespołach scrumowych, a które pomogą w lepszym rozumieniu i budowaniu zwinnego zachowania i mindsetu. 
Daniel Pokusa zrobi wprowadzenie do kubernetesa, opowie jak działa, dlaczego warto go rozważyć i jak szybko zacząć development. W prezentacji nie zabraknie praktycznych doświadczeń.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI :)

Agenda

26 lipca
18:00 -18:10
Odbieramy upominki, zaopatrujemy się w napoje i zajmujemy miejsca,
18:10 - 18:15
Oficjalny start :D,
18:15 - 19:00
ANJA UBA - Przedszkole SCRUM. Wykorzystanie gier w budowaniu lepszych zespołów SCRUMowych,
19:00 - 19:15
Przerwa techniczna,
19:15 - 20:00
DANIEL POKUSA - Wprowadzenie do kubernetesa z perspektywy progarmisty, 
20:00 - 22:00
Beer & Networking Time:)

Prelegenci

ANJA UBA

Notka biograficzna:

ScrumMasterka z ponad 6 letnim doświadczeniem w zwinnej pracy nas projektami IT. Pracowała jako analityk, Product Owner, project manager, ScrumMaster, kontakt klienta, support dzięki czemu potrafi zrozumieć  różne sposoby patrzenia na proces powstawania produktu i oprogramowania. Jako humanistka i pasjonatka nauk społecznych korzysta z szeregu technik wprowadzania zmian i motywacji. Prywatnie motocyklistka, mama, fanka biegania i crossfitu.

Temat wystąpienia:

„Przedszkole SCRUM. Wykorzystanie gier w budowaniu lepszych zespołów SCRUMowych”

Opis:

Scrum Guide to 19 stron wyjaśniających zasady frameworka, który ma sprawić że będziemy tworzyli lepsze oprogramowanie szybciej a przy tym będzie to świetna zabawa. Te 19 stron czyni Scruma niesamowicie prostym do teoretycznego zrozumienia i piekielnie trudnym do praktycznego zastosowania. Podczas naszego spotkania pokaże gry, które będziecie mogli wykorzystać zarówno w nowych jak i dojrzałych zespołach scrumowych, a które pomogą w lepszym rozumieniu i budowaniu zwinnego zachowania i mindsetu. 


DANIEL POKUSA

Notka biograficzna:

Pragmatyk oraz zapalony zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów, automatyzacji i efektywności. Z jednej strony programista i architekt (nikt nie jest doskonały!) w Onwelo, ściśle związany z rodziną języków JVM oraz kierownik projektów, z drugiej trener i konsultant w zakresie systemów rozproszonych, jakości, organizacji zespołu i rekrutacji współpracujący z Symentis. Współtwórca konferencji SpreadIT oraz nałogowy mówca konferencyjny na takich wydarzeniach jak Confitura, 4Developers, JDD, BoilingFrogs, QualityExcites, Greenfield i inne. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. W wolnym czasie bloguje na http://software-empathy.pl

Temat wystąpienia:

Wprowadzenie do kubernetesa z perspektywy progarmisty

Opis:

W świecie systemów rozproszonych, mikrousług, zdarzeń programiście nie wystarczy już tylko wiedzieć jak napisać i zbudować kod źródłowy. W świecie, w którym system podzielony jest na kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lub kilkaset modułów przychodzi taki moment w którym potrzebujemy skomunikować się z innymi komponentami. 
W tym samym świecie systemy produkcyjnie uruchamiamy w chmurze. I wszystko ładnie, pięknie, ale jak tutaj prowadzić development? Czy każdy programista powinien mieć swoją chmurę na którą będzie w stanie wrzucić swoje "dziecko w trakcie aktu tworzenia"? Czy musimy uruchamiać wszystko? Co z kosztem? W takim razie może powinienem uruchamiać swoją lokalną instancję poza chmurą? Ale czy wtedy nie istnieje ryzyko, że inny sposób wdrożenia podczas developmentu spowoduje problemy na środowiskach produkcyjnych? 
A może by tak dało się prościej? Może da się tworzyć w oparciu o takie same podejście do wdrożeń na lokalnej maszynie programisty z możliwością wybrania, które elementy faktycznie powinny zostać uruchomione? Może development mógłby działać podobnie do produkcji i gwarantować taki sam sposób wdrożenia? 
Chciałbym Wam pokazać jedną z alternatyw- podejście które jest wygodne zarówno od strony OPSów jak i programistów, podejście, które potrafi bardzo przyspieszyć i ułatwić development. Podejście, które pozwoli nam (programistom) i administratorom wejść w świat kultury devops i na prawdę lepiej rozumieć siebie na wzajem. 
W ramach spotkania chciałbym opowiedzieć czym jest kubernetes, jak działa, dlaczego warto go rozważyć i jak szybko zacząć development. To wszystko okraszone garścią praktycznych doświadczeń.  


Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane!

Polub wydarzenie na naszym FB i śledź wszystkie newsy--> https://www.facebook.com/events/254302608676882/

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH DO CELÓW MARKETINGOWYCH i REKRUTACYJNYCH

Przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem moich danych osobowych jest NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńska 251A.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogę kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą adresu e-mail: iod@nbc.com.pl.
3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody [zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora [zgodnie z art. 6 ust.1 lit. f) RODO] do celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.
4. Moje dane osobowe będę przechowywane:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji, udziału i dokumentacja cyklu eventów ProMEET – przez okres organizacji cyklu eventów,
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach – do czasu wycofania zgody,
c) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - przez okres 3 lat
d) w przypadku przetwarzania na potrzeby prawnie uzasadnionego interesu Administratora - przez okres 3 lat.
5. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
6. Posiadam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wycofanie zgody mogę zgłaszać na maila: iod@nbc.com.pl.
7. Odbiorcami moich danych osobowych mogą być:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji i udziału w cyklu eventów ProMEET oraz na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach - podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy organizacji eventów (w tym ProMEET) i pozostałych inicjatyw, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy).
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - Klienci Administratora, którzy uczestniczą w procesach rekrutacji (o fakcie przekazania moich danych osobowych do Klienta Administratora, zostanę poinformowany), podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy realizacji procesów rekrutacji, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy)
Odbiorcy moich danych osobowych pochodzą ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
8. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznam, że przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
close

Jesteś już bardzo blisko - przed Tobą ostatni krok :)

Na podany przez Ciebie adres e-mail przesłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.
Aby dokończyć rejestrację i potwierdzić swoje uczestnictwo w wydarzeniu sprawdź skrzynkę e-mail.
close

Przepraszamy. Brak miejsc na wydarzenie.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!