img

ProMEET#18

28 czerwca 2018, 18:00 (czwartek)

Restauracja Galeon
ul. Huculska 1
00-730 Warszawa


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

Event IT z ostatnim meczem naszej reprezentacji w tle. 

Spotkaj się z nami podczas kolejnej warszawskiej edycji ProMEETa - eventu dla branży IT organizowanego w największych miastach Polski!

Łukasz Łuczak odpowie na pytania: Jakie ryzyka nas czekają, na co powinniśmy zwrócić uwagę i wreszcie co powinniśmy od razu przewidzieć w świecie rozwijania projektów IT?

Piotr Orzeszek natomiast przedstawi Semantic Web czyli Internet trzeciej generacji. Z chęcią również odpowie czy czas, który upłynął sprawił, że rozwój technologii przyczynił się do ziszczenia się internetowej rewolucji? i jak daleko od wspomnianej wizji „inteligentnej sieci” obecnie jesteśmy.

Na deser piłkarskie emocje!!!

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI :)

Agenda

28 czerwca
16:00 - 18:00
Mundial: Mecz Polska - Japonia. Możliwość wspólnego oglądania transmisji meczu w pubie Galeon. Ewentualnie oglądamy w domu a następnie ruszamy na event:)
18:00 - 18:10
Odbieramy upominki, zaopatrujemy się w napoje i zajmujemy miejsca
18:10 - 18:15
Oficjalny start eventu
18:15 - 19:00
ŁUKASZ ŁUCZAK - Co może pójść nie tak w świecie rozwijania projektów IT
19:00 - 19:15
Przerwa techniczna,
19:15 - 20:00
PIOTR ORZESZEK - Semantic Web – nowa wizja Internetu
20:00 - 22:00
Mundial: Mecz Belgia - Anglia. Beer & Networking Time

Prelegenci

ŁUKASZ ŁUCZAK

Notka biograficzna:

Projektant programista poliglota żyjący w cyfrowym świecie, który ponad połowę życia spędził tworząc oprogramowanie, a przez ostatnią dekadę dostarczając rozwiązania komercyjne (nierzadko klasy enterprise*). Pasjonat dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy projekt stanowi wyzwanie oraz szansę rozwoju. Wyznawca metodyk Agile i TQM. Umie napisać poprawnie działającą aplikację w środowisku serwerowym, przeglądarkowym, mobilnym czy też pulpitowym wykorzystując przy tym różne języki i narzędzia. Tworzył rozwiązania na systemy zintegrowane oraz poczynił kilka implementacji na procesory sygnałowe. Piastował role analityczne, programistyczne, architektoniczne a także liderskie, mentorskie i audytorskie. Od kilku lat udowadnia, że javascript to nie tylko gwiazdki latające za kursorem ale przede wszystkim ekosystem który wyprzedził swój czas pozwalając na tworzenie cudów. Zapytany o proste rzeczy potrafi poczynić wielogodzinny wykład zahaczając przy tym o różne dziedziny nauki. Autor i mentor w eduweb.pl, trener i konsultant w Symentis.pl

* - enterprise w znaczeniu "nie ma na świecie osoby, która zrozumie dlaczego to działa" 

Temat wystąpienia:

Co może pójść nie tak w świecie rozwijania projektów IT

Opis:

Kiedy rozpoczynamy nowy projekt często zdarza się że nie mamy pojęcia w którym kierunku się rozwinie. Wtedy bardzo ciężko określić jakie funkcje zostaną dodane, jaka liczba użytkowników będzie aktywnie z niego korzystać a także z jakimi zewnętrznymi systemami nalezy współpracować... W takiej sytuacji łatwo o podjęcie błędnej decyzji architektonicznej która zemści się w najmniej odpowiednim momencie. Jakie ryzyka nas czekają? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? I wreszcie co powinniśmy od razu przewidzieć?

Opowiem Wam o kilku błędach projektowych i błędnych decyzjach które może popełnić każdy z nas a które potrafią się zemścić. Być może w tych przykładach odnajdziecie swoje byłe bądź też biezące projekty, liczę jednak na to że nie odnajdziecie tutaj swoich przyszłych projektów;) Skupimy się głównie na projektach webowych, przede wszystkim na frontendzie ale i o backendzie będzie można usłyszeć parę słów.


PIOTR ORZESZEK

Notka biograficzna:

Z wykształcenia filozof. Przez ponad 8 lat pracował na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie prowadził zajęcia z logiki, metodologii nauk oraz semiotyki logicznej jak również organizował interdyscyplinarne warsztaty z zagadnień AI. Aktualnie pracuje nad doktoratem poświęconym dowodom formalnym Gottfrieda Wilhelma Leibniza. Swoją przygode z komercyjną branżą IT rozpoczął 2 lata temu jako data scientist w szwedzkiej firmie Real Audience AB. Jest entuzjastą programowania w paradygmatach logicznym (Prolog) i funkcyjnym (Scala, Clojure), jak również autorem licznych publikacji, które są poświęcone szerokiemu zakresowi zagadnień: logice formalnej, automatycznemu dowodzeniu twierdzeń, kognitywistyce oraz Semantic Web.
Obecnie kontynuuje swoją pasję jako programista Scala w Asseco Poland S.A.

Temat wystąpienia:

Semantic Web – nowa wizja Internetu

Opis:

Upływa ponad 17 lat od chwili kiedy Tim Berners-Lee opublikował artykuł, który przewidział powstanie Semantic Web - Internetu „trzeciej generacji”, z którego korzystać mieli nie tylko ludzie lecz przede wszystkim maszyny i komputery. Wówczas to zrodziła się wizja globalnej sieci, w której człowiek będzie powierzał podejmowanie decyzji programom–autonomicznym, inteligentnym agentom, których zadaniem stanie się nie tylko gromadzenie, ekstrahowanie oraz przetwarzanie informacji lecz również występowanie w sieci w imieniu użytkownika.
Wieszczono szybkie pojawienie się aplikacji, które będą same surfować po informacyjnym oceanie i załatwiać za ich użytkowników codzienne sprawy. 

Czy czas, który upłynął sprawił, że rozwój technologii przyczynił się do ziszczenia się internetowej rewolucji? Jak daleko od wspomnianej wizji „inteligentnej sieci” obecnie jesteśmy? 


Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane!

Polub wydarzenie na naszym FB i śledź wszystkie newsy--> https://www.facebook.com/events/238027153443453/

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH DO CELÓW MARKETINGOWYCH i REKRUTACYJNYCH

Przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem moich danych osobowych jest NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńska 251A.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogę kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą adresu e-mail: iod@nbc.com.pl.
3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody [zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora [zgodnie z art. 6 ust.1 lit. f) RODO] do celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.
4. Moje dane osobowe będę przechowywane:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji, udziału i dokumentacja cyklu eventów ProMEET – przez okres organizacji cyklu eventów,
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach – do czasu wycofania zgody,
c) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - przez okres 3 lat
d) w przypadku przetwarzania na potrzeby prawnie uzasadnionego interesu Administratora - przez okres 3 lat.
5. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
6. Posiadam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wycofanie zgody mogę zgłaszać na maila: iod@nbc.com.pl.
7. Odbiorcami moich danych osobowych mogą być:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji i udziału w cyklu eventów ProMEET oraz na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach - podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy organizacji eventów (w tym ProMEET) i pozostałych inicjatyw, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy).
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - Klienci Administratora, którzy uczestniczą w procesach rekrutacji (o fakcie przekazania moich danych osobowych do Klienta Administratora, zostanę poinformowany), podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy realizacji procesów rekrutacji, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy)
Odbiorcy moich danych osobowych pochodzą ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
8. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznam, że przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!

close

Przepraszamy. Brak miejsc na wydarzenie.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!