img

ProMEET#17

24 maja 2018, 18:00 (czwartek)

Pub Wędrówki
ul. Podwale 37/38

11-400 Wrocław


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET to cykl spotkań dla miłośników branży IT, organizowanych  w największych miastach Polski, podczas których wystąpienia merytoryczne łączą się z luźną atmosferą networkingu. Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.  


Podczas tego wydarzenia Tomek Dubikowski podzieli się z nami tym jakich grzeszków nie popełniać i na co zwracać uwagę, aby nie wylądować w jakościowym piekle, natomiast Darek i Adrian powiedzą jak radzą sobie z wyciekami pamięci w ich aplikacjach JEE.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI :)

Agenda

24 maja
18:00-18:10
Rejestracja uczestników i odbiór upominków,
18:10 - 18:15
Powitanie gości,
18:15 - 19:00
TOMASZ DUBIKOWSKI - 7 Deadlier Sins of Quality,
19:00 - 19:15
Przerwa,
19:15 - 20:00
DARIUSZ OLSZOWY & ADRIAN NOWAK - Jak radzimy sobie z wyciekami pamięci w naszych aplikacjach JEE,
20:00 - 22:00
Beer & networking time;)

Prelegenci

TOMASZ DUBIKOWSKI

Notka biograficzna:

Tomek – w branży IT od 6 lat, obecnie jest Software Development Manager w firmie Ocado Technology. Swoją karierę zaczynał jako programista, ale od zawsze bardziej interesowała go praca z ludźmi niż z komputerami. W swojej karierze był scrum masterem, trenerem agile, by ostatecznie przejść na ścieżkę liderską.

Jako inżynier, Tomek zawsze kładł szczególny nacisk na jakość tworzonego oprogramowania, propagując zasady clean code, testy automatyczne, Behaviour Driven Development czy Domain Driven Design. Jako lider, stara się budować kulturę pracy opartą o autonomie, współpracę i zaufanie, aby wszyscy w organizacji mieli poczucie, że nie brakuje im niczego, aby tworzyć naprawdę świetny software. 

Tomek uwielbia zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Pragmatyk niecierpiący ortodoksji. Wierzy, że nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej, ani tak źle, żeby się poddać.

Temat wystąpienia:

7 Deadlier Sins of Quality

Opis:

Jesteśmy ludźmi i wszyscy mamy swoje grzeszki – w życiu zawodowym również. Z wielu z nich nie zdajemy sobie sprawy, a nawet te najmniejsze, wpływają negatywnie na to co dzieje się w naszych projektach i zespołach. Popełniane, raz za razem, odbijają się na tym co w tworzonych przez nas produktach powinno być najważniejsze – jakości. Podczas prezentacji, chciałbym podzielić się swoimi obserwacjami i przemyśleniami, jakich grzeszków nie popełniać i na co zwracać uwagę, aby nie wylądować w jakościowym piekle.


DARIUSZ OLSZOWY & ADRIAN NOWAK

Notka biograficzna:

Darek to Full-stack Java developer w Ultimo od prawie 5 lat. Jego habitat to JEE. Jest fanem i entuzjastą TDD/BDD. Jego motto: "Solucja na każdy problem - debugger". Zna i lubi to co jest po drugiej stronie programowania w Javie : bytecode, profilling itp.

Adrian - programista, nauczyciel, freelancer. Od ponad 4 lat pracuje w firmie Ultimo na stanowisku Projektanta/Programisty Java. Poza aplikacjami z branży finansowej tworzę rozwiązania wspomagające prace telemedycyny, a w szczególności teleradiologii. Z zamiłowania nauczyciel - od kilku lat staram się zarazić swoją pasją uczniów technikum. 

Temat wystąpienia:

Jak radzimy sobie z wyciekami pamięci w naszych aplikacjach JEE 

Opis:

W naszej prezentacji pokażemy jak w praktyce analizować i "poruszać" się po heapie w aplikacjach JEE dużej skali. Pokażemy też jak w runtime wykrywać wycieki pamięci i usuwać ich przyczyny. Temat zilustrujemy przykładami, z którymi zetknęliśmy się w naszej codziennej pracy. Wykorzystamy język OQL do odpytywania heapu oraz Byteman-a do modyfikacji bytecode-u w runtime.


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane!

Polub wydarzenie na naszym FB i śledź wszystkie newsy--> https://www.facebook.com/events/195904121193858/

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

Zgodnie z art. 24 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (dalej jako: u.o.d.o.) oraz art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. obowiązującego od dnia 25 maja 2018 r. (dalej jako RODO) informujemy, że: administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NBC Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu (53-234) przy ul. Grabiszyńskiej 251a. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach związanych z prowadzonymi przez NBC procesami rekrutacji. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być podmioty na rzecz których prowadzona jest rekrutacja (o fakcie przekazania danych do tego podmiotu zostaną Państwo poinformowani). Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane do czasu zakończenia procesu rekrutacji. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Ponadto przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Jeśli uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ustawy ochrony danych osobowych a w przyszłości RODO, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi odpowiednio do Generalnego Inspektora Ochrony Danych a po 25.05.2018 r. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie swoich danych jest dobrowolne, przy czym niezbędne do udziału w prowadzonych procesach rekrutacji.

Informujemy, iż przebieg warsztatów będzie dokumentowany w postaci zdjęć i filmów, które zostaną umieszczone na profilach społecznościowych, w mediach oraz na stronie www firmy NBC sp. z o. o.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!