img

ProMEET#17

24 maja 2018, 18:00 (czwartek)

Pub Wędrówki
ul. Podwale 37/38

11-400 Wrocław


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET to cykl spotkań dla miłośników branży IT, organizowanych  w największych miastach Polski, podczas których wystąpienia merytoryczne łączą się z luźną atmosferą networkingu. Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.  


Podczas tego wydarzenia Tomek Dubikowski podzieli się z nami tym jakich grzeszków nie popełniać i na co zwracać uwagę, aby nie wylądować w jakościowym piekle, natomiast Darek i Adrian powiedzą jak radzą sobie z wyciekami pamięci w ich aplikacjach JEE.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI :)

Agenda

24 maja
18:00-18:10
Rejestracja uczestników i odbiór upominków,
18:10 - 18:15
Powitanie gości,
18:15 - 19:00
TOMASZ DUBIKOWSKI - 7 Deadlier Sins of Quality,
19:00 - 19:15
Przerwa,
19:15 - 20:00
DARIUSZ OLSZOWY & ADRIAN NOWAK - Jak radzimy sobie z wyciekami pamięci w naszych aplikacjach JEE,
20:00 - 22:00
Beer & networking time;)

Prelegenci

TOMASZ DUBIKOWSKI

Notka biograficzna:

Tomek – w branży IT od 6 lat, obecnie jest Software Development Manager w firmie Ocado Technology. Swoją karierę zaczynał jako programista, ale od zawsze bardziej interesowała go praca z ludźmi niż z komputerami. W swojej karierze był scrum masterem, trenerem agile, by ostatecznie przejść na ścieżkę liderską.

Jako inżynier, Tomek zawsze kładł szczególny nacisk na jakość tworzonego oprogramowania, propagując zasady clean code, testy automatyczne, Behaviour Driven Development czy Domain Driven Design. Jako lider, stara się budować kulturę pracy opartą o autonomie, współpracę i zaufanie, aby wszyscy w organizacji mieli poczucie, że nie brakuje im niczego, aby tworzyć naprawdę świetny software. 

Tomek uwielbia zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Pragmatyk niecierpiący ortodoksji. Wierzy, że nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej, ani tak źle, żeby się poddać.

Temat wystąpienia:

7 Deadlier Sins of Quality

Opis:

Jesteśmy ludźmi i wszyscy mamy swoje grzeszki – w życiu zawodowym również. Z wielu z nich nie zdajemy sobie sprawy, a nawet te najmniejsze, wpływają negatywnie na to co dzieje się w naszych projektach i zespołach. Popełniane, raz za razem, odbijają się na tym co w tworzonych przez nas produktach powinno być najważniejsze – jakości. Podczas prezentacji, chciałbym podzielić się swoimi obserwacjami i przemyśleniami, jakich grzeszków nie popełniać i na co zwracać uwagę, aby nie wylądować w jakościowym piekle.


DARIUSZ OLSZOWY & ADRIAN NOWAK

Notka biograficzna:

Darek to Full-stack Java developer w Ultimo od prawie 5 lat. Jego habitat to JEE. Jest fanem i entuzjastą TDD/BDD. Jego motto: "Solucja na każdy problem - debugger". Zna i lubi to co jest po drugiej stronie programowania w Javie : bytecode, profilling itp.

Adrian - programista, nauczyciel, freelancer. Od ponad 4 lat pracuje w firmie Ultimo na stanowisku Projektanta/Programisty Java. Poza aplikacjami z branży finansowej tworzę rozwiązania wspomagające prace telemedycyny, a w szczególności teleradiologii. Z zamiłowania nauczyciel - od kilku lat staram się zarazić swoją pasją uczniów technikum. 

Temat wystąpienia:

Jak radzimy sobie z wyciekami pamięci w naszych aplikacjach JEE 

Opis:

W naszej prezentacji pokażemy jak w praktyce analizować i "poruszać" się po heapie w aplikacjach JEE dużej skali. Pokażemy też jak w runtime wykrywać wycieki pamięci i usuwać ich przyczyny. Temat zilustrujemy przykładami, z którymi zetknęliśmy się w naszej codziennej pracy. Wykorzystamy język OQL do odpytywania heapu oraz Byteman-a do modyfikacji bytecode-u w runtime.


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane!

Polub wydarzenie na naszym FB i śledź wszystkie newsy--> https://www.facebook.com/events/195904121193858/

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH DO CELÓW MARKETINGOWYCH i REKRUTACYJNYCH

Przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem moich danych osobowych jest NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńska 251A.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogę kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą adresu e-mail: iod@nbc.com.pl.
3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody [zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora [zgodnie z art. 6 ust.1 lit. f) RODO] do celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.
4. Moje dane osobowe będę przechowywane:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji, udziału i dokumentacja cyklu eventów ProMEET – przez okres organizacji cyklu eventów,
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach – do czasu wycofania zgody,
c) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - przez okres 3 lat
d) w przypadku przetwarzania na potrzeby prawnie uzasadnionego interesu Administratora - przez okres 3 lat.
5. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
6. Posiadam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wycofanie zgody mogę zgłaszać na maila: iod@nbc.com.pl.
7. Odbiorcami moich danych osobowych mogą być:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji i udziału w cyklu eventów ProMEET oraz na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach - podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy organizacji eventów (w tym ProMEET) i pozostałych inicjatyw, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy).
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - Klienci Administratora, którzy uczestniczą w procesach rekrutacji (o fakcie przekazania moich danych osobowych do Klienta Administratora, zostanę poinformowany), podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy realizacji procesów rekrutacji, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy)
Odbiorcy moich danych osobowych pochodzą ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
8. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznam, że przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!

close

Przepraszamy. Brak miejsc na wydarzenie.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!