img

ProMEET#16

24 kwietnia 2018, 18:00 (wtorek)

Pub Królestwo
rondo Ziętka 1
40-121 Katowice


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET to cykl spotkań dla miłośników branży IT, organizowanych  w największych miastach Polski, podczas których wystąpienia merytoryczne łączą się z luźną atmosferą networkingu. Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.  

Podczas tego wydarzenia Bartłomiej Lenard przedstawi nam metody kwantyfikacji użyteczności i mierzenia User Experience, natomiast Mateusz Beczek opowie o monitoringu aplikacyjnym.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI :)

Agenda

24 kwietnia
18:00 - 18:10
Rejestracja uczestników i odbiór upominków,
18:10 - 18:15
Powitanie gości,
18:15 - 19:00
BARTŁOMIEJ LENARD - Metody kwantyfikacji użyteczności i mierzenia User Experience - czyli jak w oparciu o liczby projektować dobrze,
19:00 - 19:15
Przerwa
19:15 - 20:00
MATEUSZ BECZEK - Monitoring aplikacyjny, czyli ostatni krok na drodze DevOps.
20:00 - 22:00
Beer & networking time;)

Prelegenci

BARTŁOMIEJ LENARD

Notka biograficzna:

Projektant User Experience, od 8 lat związany z branżą IT, współorganizator konferencji World Usability Day Silesia, zwolennik szerokiego stosowania metodyk zwinnych, pomysłodawca i współtwórca projektu sensorycznych kieliszków do piwa "Frela". Na co dzień entuzjasta projektowania zorientowanego na ludzi, wspólnie z przyjaciółmi tworzy i realizuje projekty społeczne i komercyjne. Piwo, gry, sport, ludzie, technologia, wszystko razem i każde z osobna, to tylko niektóre z jego szerokich zainteresowań.

Temat wystąpienia:

Metody kwantyfikacji użyteczności i mierzenia User Experience - jak projektować dobrze, czyli w oparciu o liczby. 

Opis:

Metryki użyteczności, ich zrozumienie i wykorzystanie. O tym jak projektować opierając się na danych i dlaczego to takie ważne. Opowiem gdzie i jak należy patrzeć na liczby, a gdzie nie ma to sensu. Dlaczego projektant musi mieć dowody, właściciel biznesowy o nie pytać, a programista się im przyglądać. Co jest wspólnym celem i jak go dobrze wyznaczyć. 


MATEUSZ BECZEK

Notka biograficzna:

W developmencie od 6 lat, z DevOps związany od ponad 3. Aktualnie projektant IT w ING Banku Śląskim. Człowiek od automatyzacji wszystkiego - od kodu, przez budowanie i instalację - po monitoring. Zwolennik teorii, że programowanie nie kończy się na commicie do repo. Nie potrafi się nudzić, zawsze znajdzie coś do popsucia. Prywatne marzenie - własna, mała winnica.

Temat wystąpienia:

Monitoring aplikacyjny, czyli ostatni krok na drodze DevOps.

Opis:

Byłoby doskonale, gdyby nasze aplikacje zawsze działały tak, jak chcemy. Niestety, systemy są przewrotne i potrafią zadziałać nieoczekiwanie w najmniej spodziewanym momencie. Dlaczego dobry monitoring ostrzeże nas szybciej niż klient i czego unikać, żeby klientowi nie powiedzieć "u mnie działa" - opowiem na prelekcji :)


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane!

Polub wydarzenie na naszym FB i śledź wszystkie newsy--> https://www.facebook.com/events/1278922472251998/

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

Pragniemy poinformować, iż administratorem podanych przez Państwa danych osobowych jest NBC sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu (53-234) przy ul. Grabiszyńskiej 251a. Przetwarzanie danych będzie się odbywało w celach wskazanych w przedmiotowych zgodach. Podanie swoich danych jest dobrowolne, przy czym niezbędne do realizacji poszczególnych celów przetwarzania. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w prowadzonych przez NBC procesach rekrutacji, Państwa dane mogą zostać przekazane podmiotom, na rzecz których prowadzona jest rekrutacja. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Informujemy, iż przebieg warsztatów będzie dokumentowany w postaci zdjęć i filmów, które zostaną umieszczone na profilach społecznościowych, w mediach oraz na stronie www firmy NBC sp. z o. o.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!