img

ProMEET#15

27 marca 2018, 18:00 (wtorek)

Cafe Pauza In Garden
ul. Rajska 12
31-124 Kraków

 


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET - cykl spotkań dla miłośników branży IT, organizowane przez firmę NBC w największych miastach Polski, podczas których wystąpienia merytoryczne łączą się z luźną atmosferą networkingu. 
Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.

Podczas tego wydarzenia Adam Michna zaprezentuje wam możliwości narzędzia SF flex natomiast Sławek Jachowicz zabierze nas w podróż do alternatywnej rzeczywistości w której centrum systemu są zdarzenia, podczas prelekcji o EventSourcingu i Command Query Responsibility Segregation.

Zapraszamy :)

Agenda

27 marca
18:00 - 18:10
Rejestracja uczestników i odbiór upominków,
18:10 - 18:15
Powitanie gości,
18:15 - 19:00
ADAM MICHNA - Flex w akcji - prezentacja możliwości,
19:00 - 19:15
Przerwa,
19:15 - 20:00
SŁAWOMIR JACHOWICZ - EventSourcing i CQRS - wprowadzenie, którego brakowało,
20:00 - 22:00
Beer & networking time;)

Prelegenci

ADAM MICHNA

Notka biograficzna:

Programista PHP z powołania i zamiłowania. Chce odkryć wszystkie dotychczas niezgłębione tajemnice. Nie tylko nie widzi żadnych ograniczeń w technologii, ale również w otaczającym świecie. Kocha podróże, góry wyzwania i nowe doświadczenia. W wolnym czasie podróżuje autostopem i zwiedza świat. Dla niego, nie ma rzeczy niemożliwych.

Temat wystąpienia:

Flex w akcji - prezentacja możliwości. 

Opis:

Budując aplikacje zawsze zaczyna się od małego fragmentu gdzie bez wielu zależności zmierzamy w stronę wielkiego monolitu. 
Fabien Potencier, twórca Symfony wyszedł z założenia, że framework nie powinien stać nam na drodze. 
Ja w prezentacji przedstawię możliwości narzędzia SF flex, które pojawiło się wraz z nową wersją Symfony. 


SŁAWOMIR JACHOWICZ

Notka biograficzna:

Z programowaniem związany od 7 lat. Na codzień pracuję jako Lead Java Developer / Architekt w firmie Ailleron. Współzałożyciel Bielsko-Biała JUG. Mentor w szkole programowania. Doświadczenie nabywałem w kraju jak i za granicą przy projektach zarówno małych jak i bardzo dużych. Pasjonat Microservices, BigData, EventSourcing, CQRS, DDD. Codziennie kieruję się zasadą "Programming is an art". Zwolennik "Open-Source" zarówno jeśli chodzi o oprogramowanie jak i wiedzę. Ostatnimi czasy mocno ukierunkowany na wystąpienia publiczne jak również prowadzenie szkoleń. Po godzinach miłośnik narciarstwa ekstremalnego.

Temat wystąpienia:

EventSourcing i CQRS - wprowadzenie, którego brakowało.

Opis:

Na horyzoncie pojawia się długo wyczekiwany nowy projekt, nadchodzi czas zaprojektowania komponentów naszego systemu, doboru odpowiednich wzorców projektowych jak i technologii. Już wtedy, z automatu, jak zaprogramowani, wybieramy typowy wielowarstwowy CRUD'owy charakter naszego systemu. Brzmi znajomo ? Daj się zabrać w podróż do alternatywnej rzeczywistości w której centrum systemu są zdarzenia. Podczas prelekcji zobaczycie czym jest EventSourcing i Command Query Responsibility Segregation czyli rozwiązania, które jak bumerang powracają z przeszłości. Całość przedstawiona zostanie na przykładzie z życia wziętym przy wykorzystaniu Axon Framework. Jeśli nie znasz lub słyszałeś ale wciąż nie do końca "czujesz" czym jest EventSourcing i Command Query Responsibility Segregation, wówczas ta prelekcja jest dla Ciebie :)


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Poczęstunek, zimne piwo i upominki dla zarejestrowanych uczestników gwarantowane!

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

Pragniemy poinformować, iż administratorem podanych przez Państwa danych osobowych jest NBC sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu (53-234) przy ul. Grabiszyńskiej 251a. Przetwarzanie danych będzie się odbywało w celach wskazanych w przedmiotowych zgodach. Podanie swoich danych jest dobrowolne, przy czym niezbędne do realizacji poszczególnych celów przetwarzania. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w prowadzonych przez NBC procesach rekrutacji, Państwa dane mogą zostać przekazane podmiotom, na rzecz których prowadzona jest rekrutacja. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Informujemy, iż przebieg warsztatów będzie dokumentowany w postaci zdjęć i filmów, które zostaną umieszczone na profilach społecznościowych, w mediach oraz na stronie www firmy NBC sp. z o. o.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!