img

ProMEET#13

23 stycznia 2018, 18:00 (wtorek)

Pub ELIKSIR
ul. M. Hemara 1
80-280 Gdańsk


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET to cykl spotkań dla miłośników branży IT, organizowanych przez firmę NBC w największych miastach Polski, podczas których wystąpienia merytoryczne łączą się z luźną atmosferą networkingu. 
Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.  
Podczas gdańskiej edycji Marcin Kozuń opowie jak robić lepiej Code Review natomiast Marek Okroj w prezentacji pt: Infrastructure as Code odpowie na pytanie: Czy da się zrobić tak, żeby nie robić nic, a wszystko robiło się samo?
Zapraszamy serdecznie!!! :)

Agenda

23 stycznia
18:00 - 18:10
Rejestracja uczestników i odbiór upominków,
18:10 - 18:15
Powitanie gości,
18:15 - 19:00
MARCIN KOZUŃ - Code Review - Jak robić to lepiej?
19:00 - 19:15
Przerwa,
19:15 - 20:00
MAREK OKROJ - Infrastructure as Code - Czy da się zrobić tak, żeby nie robić nic, a wszystko robiło się samo?
20:00 - 22:00
Beer & networking time;)

Prelegenci

MARCIN KOZUŃ

Notka biograficzna:

Tester z zawodu i zamiłowania. Od początku kariery związany z automatyzacją oraz wychowywany w duchu Agile. Nie straszne są mu testy GUI, API oraz wydajnościowe. Poza pracą często można go spotkać na siłowni lub biegającego po trójmiejskich parkach.

Temat wystąpienia:

Code Review – Jak robić to lepiej?

Opis:

Co dają nam przeglądy kodu i jak je wykonywać, by były efektywne? Choć są nieodzowną częścią pracy programistycznej, to nie poświęca się im należytej uwagi. Podczas mojego wystąpienia przedstawię ogólne zasady, spotykane praktyki oraz błędy jakie są przy tym popełniane. Postaram się tym samym przekonać słuchaczy, że CRki to nie jest „kolejna nudna rzecz do zrobienia”, ale jedna z lepszych technik tworzenia dobrego kodu i rozwoju osobistego.


MAREK OKROJ

Notka biograficzna:

W branży IT odkąd pamięta. Zaczynał od konfigurowania sieci i sprzętu w kafejkach internetowych jeszcze w XX wieku. Oldschoolowy administrator systemów, tzw. Debianowy Brodacz a.k.a Człowiek terminal. Obecnie robi DevOpsy i zajmuje się inżynierią releasów i deploymentu dla kilku różnych klientów (w przeszłości m.in. Neoteric, Jeppesen, Athliit, a obecnie DNV GL i Deloitte). Wydajny leń, który nie znosi w pracy robić czegoś więcej niż raz. Piewca automatyzacji WSZYSTKICH rzeczy. Prywatnie strzelec sportowy, disc jockey radiowy i nałogowy pochłaniacz popkultury.

Temat wystąpienia:

Infrastructure as Code - Czy da się zrobić tak, żeby nie robić nic, a wszystko robiło się samo?

Opis:

Fakt czy aplikacja, którą tworzy Twój zespół ma służyć do sprzedawania biletów na koncerty czy do nadzorowania bezpieczeństwa na platformie wiertniczej, z punktu widzenia operacyjnych nie ma prawie żadnego znaczenia. Aplikacja ma działać - wydajnie, możliwie nieprzerwanie, a często także jak najtaniej (tak, tak, nawet korporacje czasami pachną cebulą). Dodatkowo, wszystko co dzieje się po wypchnięciu przez dewelopera kodu do systemu kontroli wersji, to bardzo podobne do siebie, jeśli nie te same kroki, powtarzane częściej lub rzadziej, ale zawsze do znudzenia i w kółko. Wydzielanie zasobów (lokalnie, kolokowanych, a nawet w chmurze), konfiguracja środowisk, budowanie aplikacji, wachlarz testów, wdrażanie, integracja, deploy na produkcję w piątek tuż przed wyjściem z pracy, a w poniedziałek od nowa... Jak wiele można zrobić, żeby nie musieć osobiście zajmować się ciągle tymi samymi rzeczami? Postaram się zaprezentować kilka prostych i kilka bardziej złożonych przykładów opisywania infrastruktury i procesów budowania, testowania i wdrażania aplikacji za pomocą logiki zawartej w kodzie.


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane!

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH DO CELÓW MARKETINGOWYCH i REKRUTACYJNYCH

Przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem moich danych osobowych jest NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńska 251A.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogę kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą adresu e-mail: iod@nbc.com.pl.
3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody [zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora [zgodnie z art. 6 ust.1 lit. f) RODO] do celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.
4. Moje dane osobowe będę przechowywane:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji, udziału i dokumentacja cyklu eventów ProMEET – przez okres organizacji cyklu eventów,
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach – do czasu wycofania zgody,
c) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - przez okres 3 lat
d) w przypadku przetwarzania na potrzeby prawnie uzasadnionego interesu Administratora - przez okres 3 lat.
5. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
6. Posiadam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wycofanie zgody mogę zgłaszać na maila: iod@nbc.com.pl.
7. Odbiorcami moich danych osobowych mogą być:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji i udziału w cyklu eventów ProMEET oraz na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach - podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy organizacji eventów (w tym ProMEET) i pozostałych inicjatyw, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy).
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - Klienci Administratora, którzy uczestniczą w procesach rekrutacji (o fakcie przekazania moich danych osobowych do Klienta Administratora, zostanę poinformowany), podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy realizacji procesów rekrutacji, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy)
Odbiorcy moich danych osobowych pochodzą ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
8. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznam, że przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!

close

Przepraszamy. Brak miejsc na wydarzenie.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!