img

ProMEET#13

23 stycznia 2018, 18:00 (wtorek)

Pub ELIKSIR
ul. M. Hemara 1
80-280 Gdańsk


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET to cykl spotkań dla miłośników branży IT, organizowanych przez firmę NBC w największych miastach Polski, podczas których wystąpienia merytoryczne łączą się z luźną atmosferą networkingu. 
Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych.  
Podczas gdańskiej edycji Marcin Kozuń opowie jak robić lepiej Code Review natomiast Marek Okroj w prezentacji pt: Infrastructure as Code odpowie na pytanie: Czy da się zrobić tak, żeby nie robić nic, a wszystko robiło się samo?
Zapraszamy serdecznie!!! :)

Agenda

23 stycznia
18:00 - 18:10
Rejestracja uczestników i odbiór upominków,
18:10 - 18:15
Powitanie gości,
18:15 - 19:00
MARCIN KOZUŃ - Code Review - Jak robić to lepiej?
19:00 - 19:15
Przerwa,
19:15 - 20:00
MAREK OKROJ - Infrastructure as Code - Czy da się zrobić tak, żeby nie robić nic, a wszystko robiło się samo?
20:00 - 22:00
Beer & networking time;)

Prelegenci

MARCIN KOZUŃ

Notka biograficzna:

Tester z zawodu i zamiłowania. Od początku kariery związany z automatyzacją oraz wychowywany w duchu Agile. Nie straszne są mu testy GUI, API oraz wydajnościowe. Poza pracą często można go spotkać na siłowni lub biegającego po trójmiejskich parkach.

Temat wystąpienia:

Code Review – Jak robić to lepiej?

Opis:

Co dają nam przeglądy kodu i jak je wykonywać, by były efektywne? Choć są nieodzowną częścią pracy programistycznej, to nie poświęca się im należytej uwagi. Podczas mojego wystąpienia przedstawię ogólne zasady, spotykane praktyki oraz błędy jakie są przy tym popełniane. Postaram się tym samym przekonać słuchaczy, że CRki to nie jest „kolejna nudna rzecz do zrobienia”, ale jedna z lepszych technik tworzenia dobrego kodu i rozwoju osobistego.


MAREK OKROJ

Notka biograficzna:

W branży IT odkąd pamięta. Zaczynał od konfigurowania sieci i sprzętu w kafejkach internetowych jeszcze w XX wieku. Oldschoolowy administrator systemów, tzw. Debianowy Brodacz a.k.a Człowiek terminal. Obecnie robi DevOpsy i zajmuje się inżynierią releasów i deploymentu dla kilku różnych klientów (w przeszłości m.in. Neoteric, Jeppesen, Athliit, a obecnie DNV GL i Deloitte). Wydajny leń, który nie znosi w pracy robić czegoś więcej niż raz. Piewca automatyzacji WSZYSTKICH rzeczy. Prywatnie strzelec sportowy, disc jockey radiowy i nałogowy pochłaniacz popkultury.

Temat wystąpienia:

Infrastructure as Code - Czy da się zrobić tak, żeby nie robić nic, a wszystko robiło się samo?

Opis:

Fakt czy aplikacja, którą tworzy Twój zespół ma służyć do sprzedawania biletów na koncerty czy do nadzorowania bezpieczeństwa na platformie wiertniczej, z punktu widzenia operacyjnych nie ma prawie żadnego znaczenia. Aplikacja ma działać - wydajnie, możliwie nieprzerwanie, a często także jak najtaniej (tak, tak, nawet korporacje czasami pachną cebulą). Dodatkowo, wszystko co dzieje się po wypchnięciu przez dewelopera kodu do systemu kontroli wersji, to bardzo podobne do siebie, jeśli nie te same kroki, powtarzane częściej lub rzadziej, ale zawsze do znudzenia i w kółko. Wydzielanie zasobów (lokalnie, kolokowanych, a nawet w chmurze), konfiguracja środowisk, budowanie aplikacji, wachlarz testów, wdrażanie, integracja, deploy na produkcję w piątek tuż przed wyjściem z pracy, a w poniedziałek od nowa... Jak wiele można zrobić, żeby nie musieć osobiście zajmować się ciągle tymi samymi rzeczami? Postaram się zaprezentować kilka prostych i kilka bardziej złożonych przykładów opisywania infrastruktury i procesów budowania, testowania i wdrażania aplikacji za pomocą logiki zawartej w kodzie.


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Dla zarejestrowanych uczestników poczęstunek, zimne piwo i upominki gwarantowane!

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

Pragniemy poinformować, iż administratorem podanych przez Państwa danych osobowych jest NBC sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu (53-234) przy ul. Grabiszyńskiej 251a. Przetwarzanie danych będzie się odbywało w celach wskazanych w przedmiotowych zgodach. Podanie swoich danych jest dobrowolne, przy czym niezbędne do realizacji poszczególnych celów przetwarzania. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w prowadzonych przez NBC procesach rekrutacji, Państwa dane mogą zostać przekazane podmiotom, na rzecz których prowadzona jest rekrutacja. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Informujemy, iż przebieg warsztatów będzie dokumentowany w postaci zdjęć i filmów, które zostaną umieszczone na profilach społecznościowych, w mediach oraz na stronie www firmy NBC sp. z o. o.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!