img

ProMEET#12

28 listopada 2017, 18:00 (wtorek)

Pub Nietota
ul. Kazimierza Wielkiego 50
52-231 Wrocław


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET - spotkania dla miłośników branży IT, organizowane przez firmę NBC, podczas których wystąpienia merytoryczne łączą się z luźną atmosferą networkingu. 
Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych. Podczas tego spotkania Łukasz Pyrzyk niczym Sokrates odpowie ile wiemy, albo nie wiemy na temat struktur w .NET, natomiast Tomasz Dubikowski opowie o testach mutacyjnych w prezentacji pt. Epic Battle: Zombie vs Mutants. Nie zabraknie live codingu!
 
Serdecznie zapraszamy :)

Agenda

28 listopada
18:00 - 18:10
Rejestracja uczestników i odbiór upominków,
18:10 - 18:15
Powitanie gości,
18:15 - 19:00
ŁUKASZ PYRZYK - Ile (nie) wiesz na temat struktur w .NET,
19:00 - 19:15
Przerwa,
19:15 - 20:00
TOMASZ DUBIKOWSKI - Epic Battle: Zombies vs Mutants.
20:00 - 22:00
Beer & networking time;)

Prelegenci

ŁUKASZ PYRZYK

Notka biograficzna:

Na co dzień pracuje we wrocławskim oddziale firmy Ryanair, gdzie pełni stanowisko Senior Software Developer’a. Jest wielkim fanem wydajności oraz zabawy bajtami.
Czasem twittuje pod @lukaszpyrzyk i pisze bloga pod adresem pyrzyk.net.

Temat wystąpienia:

Ile (nie) wiesz na temat struktur w .NET

Opis:

Kiedy ostatnio stworzyłeś nową strukturę pisząc aplikację w .NET? Wiesz do czego wykorzystywać struktury i jak mogą one zwiększyć wydajność Twojego programu? W prezentacji skupie się nad modelem struktur w pamięci .NETu, ich ciekawymi cechami oraz pokażę kilka ciekawych eksperymentów.


TOMASZ DUBIKOWSKI

Notka biograficzna:

Tomek – w branży IT od 6 lat, obecnie Software Development Manager w firmie Ocado Technology. Swoją karierę zaczynał jako programista, ale od zawsze bardziej interesowała go praca z ludźmi niż z komputerami. W swojej karierze był scrum masterem, trenerem agile, by ostatecznie przejść na ścieżkę liderską.

Jako inżynier, Tomek zawsze kładł szczególny nacisk na jakość tworzonego oprogramowania, propagując zasady clean code, testy automatyczne, Behaviour Driven Development czy Domain Driven Design. Jako lider, stara się budować kulturę pracy opartą o autonomie, współpracę i zaufanie, aby wszyscy w organizacji mieli poczucie, że nie brakuje im niczego, aby tworzyć naprawdę świetny software. 

Tomek uwielbia zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Jest pragmatykiem niecierpiący ortodoksji. Wierzy, że nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej, ani tak źle, żeby się poddać.

Temat wystąpienia:

Epic Battle: Zombies vs Mutants.

Opis:

Ludzie kochają zombie. Nie ma co do tego wątpliwości, patrząc na ilość filmów i seriali o tej tematyce. Pytanie dlaczego – zombie to przecież nie najsympatyczniejszy gatunek, a już na pewno najmniej użyteczny. Po pierwsze, szwendają się wszędzie bez żadnego celu, no może poza pochłanianiem cennego zasobu jakim są nie-zombie. Po drugie, ile czasu tracą nie-zombie chowający się przed zombie? No i zawsze kiedy pojawia się presja, dramatyzm i szaleńczy heroizm pojawiają się znikąd drastycznie komplikując sytuację. I ten, jakże mało higieniczny, niekontrolowany i ekspansyjny sposób na rozmnażanie się… Ale mimo to, ludzie kochają zombie.

Ludzie nie kochają mutantów. Słowo mutacja ma zdecydowanie negatywny charakter. Słyszeliście, żeby jakiś facet kiedykolwiek powiedział ‚mówię tak, bo właśnie przechodzę super mutacje’? No, nie… Jak już jakiś mutant jest fajny (typu Spiderman czy Wolverine) to nazywamy go super bohaterem. Jakoś lepiej to brzmi. Przecież nawet te mutanty z gorszym charakterem, w porównaniu z zombie i tak wypadają świetnie. Ich umiejętności są wyjątkowe i dobrze spożytkowane, mogę się naprawdę przydać. Ale nie, ludzie nie kochają mutantów.

Ludzie z IT są o wiele mądrzejsi i zamiast zombie wolą mutanty. Ile jest testów zombie w systemach, nad którymi pracujemy? Testów, które nic nie sprawdzają, testów, które zawodzą w najważniejszych momentach, testów, które pochłaniają tylko czas i zasoby? Czy wiemy w ogóle, gdzie są i ile ich jest? Zazwyczaj nie. I tu mogą pomóc nam mutanty, a dokładniej testy mutacyjne.

W swojej prezentacji chciałbym opowiedzieć o testach mutacyjnych oraz ich wpływie na jakość, zarówno tworzonego oprogramowania, jak i samych testów. W formie live coding session chciałbym także pokazać lekki i łatwy do wdrożenia framework PiTest, który wspiera testy mutacyjne.


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Poczęstunek, zimne piwo i upominki dla zarejestrowanych uczestników gwarantowane!

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH DO CELÓW MARKETINGOWYCH i REKRUTACYJNYCH

Przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem moich danych osobowych jest NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńska 251A.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogę kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą adresu e-mail: iod@nbc.com.pl.
3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody [zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora [zgodnie z art. 6 ust.1 lit. f) RODO] do celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.
4. Moje dane osobowe będę przechowywane:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji, udziału i dokumentacja cyklu eventów ProMEET – przez okres organizacji cyklu eventów,
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach – do czasu wycofania zgody,
c) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - przez okres 3 lat
d) w przypadku przetwarzania na potrzeby prawnie uzasadnionego interesu Administratora - przez okres 3 lat.
5. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
6. Posiadam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wycofanie zgody mogę zgłaszać na maila: iod@nbc.com.pl.
7. Odbiorcami moich danych osobowych mogą być:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji i udziału w cyklu eventów ProMEET oraz na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach - podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy organizacji eventów (w tym ProMEET) i pozostałych inicjatyw, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy).
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - Klienci Administratora, którzy uczestniczą w procesach rekrutacji (o fakcie przekazania moich danych osobowych do Klienta Administratora, zostanę poinformowany), podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy realizacji procesów rekrutacji, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy)
Odbiorcy moich danych osobowych pochodzą ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
8. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznam, że przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
close

Jesteś już bardzo blisko - przed Tobą ostatni krok :)

Na podany przez Ciebie adres e-mail przesłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.
Aby dokończyć rejestrację i potwierdzić swoje uczestnictwo w wydarzeniu sprawdź skrzynkę e-mail.
close

Przepraszamy. Brak miejsc na wydarzenie.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!