img

ProMEET#11

26 września 2017, 18:00 (wtorek)

Cafe Pauza In Garden
ul. Rajska 12
31-124 Kraków


pointer pokaż na mapie

Opis wydarzenia

ProMEET to cykl spotkań dla miłośników branży IT, organizowanych przez firmę NBC w największych miastach Polski, podczas których wystąpienia merytoryczne speakerów łączą się z luźną atmosferą networkingu. 
Formuła spotkania stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy na temat nowości technologicznych. Podczas najbliższej krakowskiej edycji spotkamy się z Jarosławem Pałką, który opowie o JIT - tajemniczym, cichym bohaterze JVM. Posłuchamy także o obsłudze błędów w oprogramowaniu podczas prelekcji Marcina Sobczyka.

Zapraszamy do rejestracji!

Agenda

26 września
18:00 - 18:10
Rejestracja uczestników i odbiór upominków,
18:10 - 18:15
Powitanie gości,
18:15 - 19:00
JAROSŁAW PAŁKA - JIT me baby one more time.
19:00 - 19:15
Przerwa,
19:15 - 20:00
MARCIN SOBCZYK - Obsługa błędów w oprogramowaniu – wczoraj, dziś i DateTimeParseException.
20:00 - 21:00
Beer & networking time;)

Prelegenci

JAROSŁAW PAŁKA

Notka biograficzna:

Od ponad 20 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager oraz „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem, co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi, które wykonają pracę za ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideom TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą „metafora” i odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”. Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode\\\'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpeterów i kompilatorów. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce.
W chwilach wolnych trener w http://symentis.pl, autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/ i samozwańczy dyktator w radach programowych konferencji JDD oraz 4Developers.

Temat wystąpienia:

JIT me baby one more time.

Opis:

JIT, “just in time”, “hot spot”, tajemniczy, cichy bohater JVM. Dowód na stwierdzenie, że każda wystarczająco skomplikowana technologia ma w sobie element magiczny. Jeśli myślisz, że ta prezentacja będzie wypełniona praktyczną wiedzą lub też - nie daj Boże - pozwoli Ci zrozumieć jak działa JIT, jesteś w błędzie. Będzie to festiwal wiedzy bezużytecznej,  zbędnej i nazbyt odklejonej od naszej codziennej pracy, podlanej sosem asemblera i ISA Intel x86_64. Celem tej prezentacji jest chwila zadumy i zachwytu nad pięknem technologii. Chwila refleksji jak niewiele wiemy i jak wiele skrywa się pod kolejnymi warstwami abstrakcji, bibliotek i framework’ów.
Prezentacja opierać się będzie na kilku prostych przykładach w języku Java i analizą zachowania JIT.
Dla szybkiego osiągnięcia stanu wspólnej świadomości, przykłady poprzedzone będą szybkim wprowadzeniem do interpretera bytecode, kompilatorów C1 i C2, technik “inline” i “escape analisys”, deoptymalizacji i narzędzi do inspekcji zachowania powyższych mechanizmów. Podczas prezentacji spotkamy takie techniki wykorzystywane przez JIT jak, class hierarchy analisys, constant propagration, loop unrolling i intrinsics.
Tą prezentacje sponsoruje XX:+PrintCompliation, XX:+PrintInlining, XX:+PrintInterpreter oraz hsdis.


MARCIN SOBCZYK

Notka biograficzna:

Architekt oprogramowania niskopoziomowego w Elmodis. Programowaniem zajmuje się zawodowo od ośmiu lat. Wcześniej długo związany z branżą Electronic Design Automation (Mentor Graphics, Altium). W swojej karierze miał okazję pracować nad całym spektrum aplikacji począwszy od bezinterfejsowych programów na systemy embedded, przez serwery gier, klasyczne aplikacje desktopowe aż do nietrywialnych rozwiązań przeglądarkowych opartych o najświeższe technologie. Prywatnie pasjonat ogólnie pojętej muzyki, a w szczególności gitary basowej i syntezatorów, oraz miłośnik dobrej kuchni.

Temat wystąpienia:

Obsługa błędów w oprogramowaniu – wczoraj, dziś i DateTimeParseException.

Opis:

Komputery o nieograniczonej pamięci, serwery o stuprocentowej dostępności, bezawaryjne łącza o nieskończonej przepustowości, użytkownicy którzy myślą jak programiści. Gdybyśmy mówili o książce z gatunku science fiction, z pewnością byłaby nudna. Na szczęście żadna z wymienionych rzeczy nie istnieje w świecie który nas otacza. Błędy są nieodłącznym elementem naszego życia. W świecie kodu można jednak czasami odnieść wrażenie, że obsługa błędów jest tematem bagatelizowanym – w końcu większość z nas skupia się na tym, aby programy robiły to, do czego były stworzone. W swojej prezentacji próbuję usystematyzować błędy z którymi musimy sobie radzić. Zaprezentuję również klasyczne metody ich obsługi oraz przedstawię szereg mniej popularnych, czy dopiero zyskujących popularność, rozwiązań zaczerpniętych z różnych stosów technologicznych.


Fotostory

Miejsce wydarzenia

Informacje dodatkowe

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (max 50 osób). Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim. Poczęstunek, zimne piwo i upominki dla zarejestrowanych uczestników gwarantowane!

logo

ZAPISZ SIĘ na wydarzenie!

*Niezbędne do udziału w warsztatach.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH DO CELÓW MARKETINGOWYCH i REKRUTACYJNYCH

Przyjmuję do wiadomości, że:
1. Administratorem moich danych osobowych jest NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńska 251A.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych mogę kontaktować się z Inspektorem Danych Osobowych za pomocą adresu e-mail: iod@nbc.com.pl.
3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody [zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) RODO] lub na podstawie prawnie uzasadnionego interesu Administratora [zgodnie z art. 6 ust.1 lit. f) RODO] do celów ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.
4. Moje dane osobowe będę przechowywane:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji, udziału i dokumentacja cyklu eventów ProMEET – przez okres organizacji cyklu eventów,
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach – do czasu wycofania zgody,
c) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - przez okres 3 lat
d) w przypadku przetwarzania na potrzeby prawnie uzasadnionego interesu Administratora - przez okres 3 lat.
5. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
6. Posiadam prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wycofanie zgody mogę zgłaszać na maila: iod@nbc.com.pl.
7. Odbiorcami moich danych osobowych mogą być:
a) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby organizacji i udziału w cyklu eventów ProMEET oraz na potrzeby informowania o innych eventach i inicjatywach - podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy organizacji eventów (w tym ProMEET) i pozostałych inicjatyw, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy).
b) w przypadku wyrażenia zgody na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych - Klienci Administratora, którzy uczestniczą w procesach rekrutacji (o fakcie przekazania moich danych osobowych do Klienta Administratora, zostanę poinformowany), podmioty odpowiedzialne za wspieranie Administratora przy realizacji procesów rekrutacji, z którymi Administrator współpracuje na podstawie zawartych umów (są to w szczególności: Dostawcy Usług, Partnerzy, Współpracownicy)
Odbiorcy moich danych osobowych pochodzą ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
8. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznam, że przetwarzanie moich danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
close

Rejestracja zakończona powodzeniem!

Potwierdzenie otrzymasz na podany adres e-mail.

Do zobaczenia!