We współpracy z NBC zawsze wiem, na czym stoję.

Wiesław Lech

Java Developer, Katowice

Jak zaczęła się Twoja współpraca z NBC?

Do NBC zarekomendował mnie kolega. Skontaktowali się ze mną i rozwiali moje wątpliwości co do pracy na zasadzie outsourcingu. Ten typ współpracy nie był mi wcześniej znany z autopsji i miałem nieco obiekcji. Jednak pracownicy NBC swoim spokojnym i rzeczowym podejściem wyjaśnili mi wszystkie zagadnienia, co do których nie byłem pewien oraz wzbudzili zaufanie oferując wiele projektów i możliwość rozwoju.

Jak wyglądała Twoja rekrutacja?

NBC zgłosiło się do mnie na podstawie rekomendacji. Wszystkie informacje na temat projektu zostały mi przedstawione w sposób partnerski, otwarcie i szczegółowo. Zostałem zrekrutowany do zajmowania się communication engine, a w międzyczasie otworzyły się przede mną również inne możliwości. Pracownicy HR z NBC zaciekawili mnie na tyle, że postanowiłem zaryzykować i pójść dalej w kierunku outsourcingu.

Jak współpraca z NBC wpływa na Twój rozwój?

Mam wiele możliwości rozwoju. Zaangażowałem się w dodatkowe projekty. Jestem bardzo zadowolony z faktu, że moja praca jest zróżnicowana i nie czuję stagnacji. Dzięki temu nie odczuwam potrzeby zmian, ponieważ wiem na czym stoję i mogę spokojnie osiągać więcej w tym temacie, który mnie interesuje. W tej chwili zajmuję się trzema projektami u klienta, przy czym jednym indywidualnie, rozwijając jego nową wersję. Na mój samorozwój ma wpływ też to, że muszę cały czas przeć do przodu i wykazywać inicjatywę. Buduję relacje z pozostałymi pracownikami, wymieniamy się wiedzą i pomagamy sobie nawzajem.

Co najbardziej cenisz w NBC? Jakie są ich największe plusy?

Bardzo cenię we współpracy z NBC partnerskie podejście, panuje tu niesamowita otwartość. Przekonali mnie tym do siebie, mimo że nie miałem zaufania do outsourcingu. Otwartość pracowników i jasno przekazywane na bieżąco informacje sprawiły, że zdecydowałem się na współpracę i nigdy nie żałowałem tej decyzji. Gdybym miał w skrócie opisać, jakie cechy cenię w NBC najbardziej, bo wyróżniają ich na tle innych firm outsourcingowych, to wymieniłbym: informację, komunikację i integrację. NBC bardzo dba o to, abym cały czas miał możliwości rozwoju i jasno oraz przejrzyście informuje o wszelkich zmianach, postępach, propozycjach związanych z moją karierą. Cały czas mam też pewność, że gdyby obecne zajęcie przestało mnie satysfakcjonować, stoi przede mną wiele możliwości zmiany.

Jak wyglądają Twoje kontakty z opiekunem NBC?

Jeśli tylko coś mnie niepokoi, mogę się z nimi skontaktować i mam pewność, że na wszystkie moje pytania będą mieli gotową jasną odpowiedź. Dodatkowo ja sam też mam możliwość wyrażania swoich opinii i inicjatyw. Za każdym razem jestem wysłuchany, a moje zdanie jest brane pod uwagę. Otwartość i komunikację oceniłbym tu jako wzorcową. Wiem, na czym stoję.

Jakie było największe wyzwanie, z jakim musiałeś się zmierzyć?

Przede wszystkim niepewność wzbudzało we mnie przejście na outsorcing, z którym wcześniej nie miałem takiej styczności, musiałem się jakoś ustosunkować do tej formy współpracy, ale pracownicy NBC pomogli mi płynnie wdrożyć się w nową sytuację, łącznie z założeniem działalności i przejściem na taką formę współpracy.