NBC już w pierwszym etapie rekrutacji podało mi transparentne warunki zatrudnienia i widełki płac.

Stefan Skorupa

Security Delivery Specialist, Katowice

Jak zaczęła się Twoja przygoda z NBC?

Pracownik NBC napisał do mnie za pośrednictwem jednego z portali zawodowych. Od razu widziałem, że nie przejrzał mojego profilu pobieżnie, tylko wnikliwie zapoznał się z tym, co potrafię, jaka była dotychczasowa ścieżka mojej kariery i w co celuję. Rozmawialiśmy chwilę na temat moich oczekiwań i planów na przyszłość względem kariery, a potem dostałem wyselekcjonowane pode mnie propozycje projektów, do których mógłbym dołączyć.

Co najbardziej podobało Ci się w rekrutacji prowadzonej przez NBC?

Z NBC współpracuję stosunkowo od niedawna, jednak już od pierwszego kontaktu zrobili na mnie dobre wrażenie, które nadal się utrzymuje. Podobało mi się to, że pracownik HR z NBC sam się do mnie zgłosił i zaproponował korzystne dla mnie rozwiązania. To, co było dla mnie niezmiernie istotne, to podanie od razu widełek płac. Dostałem też szczegółowe informacje o wszystkich projektach, mogłem sam wybrać, co mi najbardziej odpowiada.

Jakie są największe plusy Twojej współpracy z NBC i projektem, który wybrałeś?

Obecnie zajmuję się nieco innymi zagadnieniami niż dotychczas. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ pragnąłem się rozwijać i umożliwiono mi to. Zostałem przydzielony do projektu dotyczącego kontroli dostępów, gdzie odchodzę nieco od zagadnień typowo technicznych, którymi zajmowałem się w swojej karierze do tej pory. Do tego poznaję sposób organizacji pracy i działanie w tak dużej organizacji. Jest to ogromny plus, ponieważ się rozwijam. Jestem bardzo zadowolony zarówno ze współpracy z NBC jak i z przydzielonego mi projektu.

W jaki sposób praca w NBC wpływa na Twój ciągły rozwój?

Mam dużą styczność z działaniem korporacji od strony proceduralnej, poznaję te wszystkie procesy. Mierzę się z dokładnym zapoznaniem się z obiegiem dokumentacji i ewidencji w tego typu firmie. To odskocznia od dotychczasowych wyzwań. Dzięki temu poszerzam swoją wiedzę w nowym sektorze i rozwijam umiejętności miękkie.

Jakie było największe wyzwanie, z jakim musiałeś się zmierzyć?

Wyzwaniem było na początku dostosowanie się do nowych realiów pracy. Jako osoba techniczna, która zaczęła się zajmować swego rodzaju zarządzaniem, musiałem nieco zmienić sposób patrzenia na niektóre kwestie. Ale dużo mi to dało i jestem z efektów tego wyzwania bardzo zadowolony, chcę dalej iść w tym kierunku.

Jak opisałbyś swoje relacje z opiekunem z ramienia NBC?

W NBC opiekują się mną Kuba i Dorota, nasze relacje są bardzo fajne. Podam taki przykład: na początku mojej współpracy z NBC miałem małą nieścisłość w kwestii wynagrodzenia. Zgłosiłem się do Kuby i Doroty, aby wyjaśnić tę kwestię. Rozwiązali ją szybko i z korzyścią dla mnie, za co jestem im bardzo wdzięczny i robi to na mnie ogromne wrażenie, że tak dbają o swojego współpracownika. Uważam, że ludzie pracujący w NBC są świetni, zawsze mogę na nich liczyć.