Wiążąc się z NBC wiedziałem, że chcę się rozwijać, więc bardzo cenię fakt, że podczas proponowania mi projektów wzięli pod uwagę moje plany.

Paweł Wesołowski

QA, Katowice

Jak zaczęła się Twoja przygoda z NBC?

Poszukiwałem odmiany, byłem w trakcie przebranżowienia. Chciałem się rozwijać. Trafiłem na stronę NBC i zaaplikowałem.

Jak wyglądała Twoja rekrutacja?

Po zaaplikowaniu na platformie NBC ich pracownicy odezwali się do mnie i zaproponowali kilka możliwości. Bardzo dobrze przedstawili mi projekty, w których mógłbym brać udział. Proces rekrutacji był kilkuetapowy, ale bardzo miło przeprowadzony. Pracownicy NBC zaskarbili sobie tym moje zaufanie. Z NBC współpracuję od roku. Trafiłem do projektu, w którym pracuję jako tester manualny i jednocześnie rozwijam się w kierunku testów automatycznych. Obecnie piszę już testy automatyczne. Ponieważ chcę się rozwijać w tym kierunku, bardzo doceniam, że mam taką możliwość.

Jakie są największe plusy we współpracy z NBC?

Największymi plusami we współpracy z NBC i trafienia do tego projektu jest możliwość kształtowania ścieżki mojej kariery dokładnie tak, jak sobie zaplanowałem. Do tego mam możliwość dokwalifikowania się w tym, co już potrafię, a jednocześnie rozwijania w innym kierunku. Organizowane są programy wspomagające rozwój moich umiejętności, sam projekt mnie bardzo dużo uczy. Kolejnym plusem jest pomoc ze strony NBC w mojej decyzji o przejściu na działalność gospodarczą. Wsparli mnie zarówno na etapie rozważania, jaka forma zatrudnienia jest dla mnie najbardziej opłacalna, jak i przy finalizacji zagadnienia łącznie z wypełnieniem dokumentacji. Jako świetny dodatek traktuję też benefity, jakie NBC oferuje. Są one dopasowane do moich upodobań i potrzeb.

Jak współpraca z NBC wpływa na Twój rozwój?

Dzięki udziałowi w projekcie zaproponowanym przez NBC spełniam swoją wizję przekwalifikowania się z testera manualnego na automatycznego. Jeśli potrzebuję się z czegoś dokształcić, mogę korzystać z międzywydziałowych szkoleń, na których koledzy pomagają sobie wzajemnie rozwikłać pewne zagadnienia i zrozumieć działanie danych programów. Sprzyja to również polepszaniu kontaktów ze współpracownikami. Są też organizowane spotkania integracyjne, aby ułatwiać komunikację w projekcie. NBC oferuje też lekcje języka angielskiego. Jest wiele fajnych inicjatyw.

Jak oceniasz swoje relacje z opiekunem ze strony NBC?

Wzorowo. Ogólnie pracownicy NBC to profesjonaliści. Na wszystkie pytania odpowiadali wyczerpująco i spokojnie. Czułem i wciąż czuję się komfortowo podczas rozmów z opiekunem i pracownikami NBC. Są bardzo ludzcy i bezproblemowo mogę się z każdym problemem do nich zgłosić.

Jakie było największe wyzwanie, z którym musiałeś się zmierzyć?

Jednym z wyzwań było to, że musiałem przejść z testów manualnych do automatycznych, ale właśnie tego chciałem. Drugim wyzwaniem było założenie działalności gospodarczej i ilość dokumentacji. Pracownicy NBC pomogli mi w przeliczeniach i wdrożeniu. Dzięki temu szybko przez to przeszedłem.