W NBC podoba mi się to, że dają możliwość rozwoju nie tylko swoim pracownikom, ale też ludziom z zewnątrz. Pomagają potrzebującym poprzez organizowanie akcji charytatywnych.

Jacek Noszczyk

Java Developer, Katowice

Jak zaczęła się Twoja przygoda z NBC?

Do NBC trafiłem tak naprawdę przez upór pracowników, co bardzo mi zaimponowało. Przez cały okres, gdy współpracowałem z innymi firmami, rekruterzy NBC mieli mnie w swojej bazie i co jakiś czas kontaktowali się ze mną, proponując przejście do nich. W pewnym momencie akurat planowałem zmianę pracy i wówczas umówiłem się na rozmowę rekrutacyjną.

Jak wyglądała Twoja rekrutacja?

Podczas rekrutacji otrzymałem wszystkie potrzebne informacje, na przykład na temat współpracy z NBC na zasadach B2B, kontraktu. Miałem duże obawy co do przejścia na kontrakt, bo nigdy wcześniej nie pracowałem w ten sposób. Zaznajomili mnie z tajnikami takiego przedsięwzięcia i rozwiali wątpliwości. Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Przydzielono mnie do projektu, w którym jestem programistą backendowym.

Co jest największym plusem we współpracy z NBC?

Mój projekt to dokładnie to, co chciałem robić, decydując się na współpracę z NBC. Realizuję na bieżąco zlecenia, które otrzymuję od managerów w banku ING. Obecnie przekazano mi zadanie związane z rozwojem usług decyzyjnych. Niektóre elementy piszę samodzielnie od początku, reszta polega na modyfikacji istniejącego kodu. W tym projekcie znajduje się wszystko to, co mnie interesuje. Jest dużo technologii, w których potrafię się odnaleźć, część jest też nowych, dzięki czemu rozwijam się i uczę, bo wcześniej nie miałem z nimi do czynienia. Dodatkowo NBC wykazuje bardzo ludzką postawę w podejściu zarówno do współpracownika jak i osób potrzebujących. Bardzo podoba mi się to, że NBC organizuje pomoc charytatywną. Ostatnio brałem udział w akcji, która polegała na pomocy dzieciom z ośrodka w zakupie sprzętu komputerowego. Wcześniej były też organizowane spacery z psami ze schroniska. Było wiele takich akcji. Na chwilę obecną mój projekt bardzo mnie satysfakcjonuje ale cenię sobie świadomość, że gdyby coś się w tym względzie zmieniło, NBC wyszło by naprzeciw moim oczekiwanim i podsunęło nowe propozycje współpracy. Jednak na ten moment nie odczuwam potrzeby zmian, jestem bardzo zadowolony ze swojego zajęcia. Mam możliwość pracy przy tym, co mnie interesuje. Największe plusy we współpracy z NBC to przede wszystkim atmosfera i ludzie, a także możliwość rozwoju za pośrednictwem platform e-learningowych.

Jak praca z NBC wpływa na Twój rozwój?

NBC oferuje mi platformy e-learningowe, co stanowi ogromną pomoc w przypadku zgłębiania nowych technologii i ułatwia dostęp do potrzebnych mi zagadnień. W zależności od tego, w jakim kierunku chcę się rozwijać, szukam na platformie odpowiednich działów i wykorzystuję je do szkolenia się w wybranych dziedzinach. Dodatkowe benefity to opieka medyczna czy lekcje języka angielskiego w formie kursów. Cały czas mogę być dzięki temu w styczności z językiem obcym, co jest dla mnie istotne. Dodatkowo organizowane są spotkania, meet-Upy, gdzie ludzie związani z NBC dzielą się swoją wiedzą.

Jakie są Twoje stosunki z pracownikami z ramienia NBC?

Opiekunowie z ramienia NBC ochoczo udzielają wsparcia w przypadku jakichś pytań. Można się zgłosić z każdą nurtującą sprawą i jest gwarancja, że udzielą wyczerpującej odpowiedzi i pomogą.

Co było największym wyzwaniem?

Największym wyzwaniem było wdrożenie się w zasady współpracy z NBC na łamach kontraktu. Było mi to odradzane ze strony wielu znanych mi osób, jednak pracownicy NBC przekonali mnie do tej formy współpracy i rozjaśnili pewne zagadnienia. Pomogli mi się we wszystkim odnaleźć.