Dzięki temu, że NBC zagwarantowało mi pracę w elastycznych godzinach pracy, mogę swobodnie poświęcać czas zarówno projektowi, jak i moim pasjom.

Artur Łasocha

Front-end Developer, Warszawa

Jak trafiłeś do NBC?

To była krótka droga. Po prostu projekt, w którym do tej pory pracowałem, nagle się zakończył. Jeszcze nie zdążyłem wysłać żadnego CV. Uaktualniłem jedynie informacje, że jestem otwarty na nowe możliwości wpisując je na platformie zawodowej. Wtedy, za jej pośrednictwem, skontaktowała się ze mną pani Agnieszka z NBC i tak tu trafiłem.

Czym się obecnie zajmujesz w NBC?

Pracuję w projekcie dotyczącym financial services, gdzie zajmuję się głównie frontendem pracując na najnowszych wersjach Angulara. Rozwijam i ulepszam aplikacje bankowe z danego sektora.

Dlaczego zdecydowałeś się na współpracę akurat z tą firmą outsorcingową?

W branży jestem od około 6 lat, więc trochę poznałem realia i sprecyzowałem też swoje oczekiwaniam względem pracodawcy. NBC wyszło im naprzeciw. Pani Agnieszka przeprowadziła ze mną bardzo przyjemną rozmowę wstępną, również w Warszawie przyjęto mnie bardzo miło.

Rekruterzy zdają sobie sprawę, że w branży IT trzeba reagować szybko, bo ofert jest wiele i potencjalni pracownicy błyskawicznie znajdują zatrudnienie. Stąd też zaimponowała mi ekspresowa reakcja NBC na moje uaktualnione na profilu informacje. Do tego, już podczas rozmowy wstępnej, napomknąłem o moich oczekiwaniach względem zbalansowanego czasu pracy. Powiedziałam o tym, że posiadam pasje, które chcę kontynuować i że stanowią dla mnie ważną część mojego życia. Zostało to przyjęte z pełnym zrozumieniem, a wręcz z zachętą ze strony pracowników NBC, abym się rozwijał i nie żył tylko pracą.

Zaoferowano mi udogodnienia w postaci elastycznych godzin pracy, braku nadgodzin, a także benefity, na przykład kartę Multisport. Podsumowując, NBC zaprezentowało mi się jako rzetelna firma z dobrym podejściem do człowieka, więc postanowiłem spróbować i podjąłem współpracę.

Jakim pasjom poświęcasz czas po pracy? Czy wciąż czujesz zachętę ze strony NBC do dalszego rozwoju?

Zajmuje mnie kilka rzeczy. Poczynając od rodziny, która jest dla mnie najważniejsza, przez muzykę, która towarzyszy mi przez większość życia, po sport, dzięki któremu się regeneruję. Najwięcej czasu poświęcam próbom z zespołem Singin’ Warsaw, do którego dołączyłem około 2 lat temu i tak kontynuuję tę przygodę z coraz większymi sukcesami w postaci koncertów i występów.
Do tego z moją bardzo kreatywną żoną lubimy się zaszyć w kuchni, gdzie pieczemy personalizowane ciasteczka na różne okazje. Działamy pod nazwą Kukieria. Zdjęcia naszych słodkości można obejrzeć na Instagramie.

Poza tym lubię spędzać czas na siłowni. Sport pomaga mi dbać o zdrowie i odreagowywać ewentualne napięcia. Jeśli chodzi o pracę i hobby to tak, czuję wsparcie i zachętę do działania. Rzadko wspominam o swoich pasjach, bo nie lubię się chwalić, ale kiedy czasami coś wychodzi w rozmowie, to padają propozycje od wspołpraconików, żebym na przykład na jakimś wyjeździe integracyjnym coś zaśpiewał. Już sam ten wywiad świadczy o tym, że NBC docenia w ludziach pasje i zainteresowania!

Jak łączysz pracę w projekcie z życiem rodzinnym i hobby?

Staram się wypełniać swój czas zróżnicowanymi zajęciami, a nie tylko pracą. Spędzamy w niej tyle czasu, że robienie niczego poza tym byłoby dla mnie nie do przyjęcia! Dzięki temu, że NBC zagwarantowało mi pracę w elastycznych godzinach pracy, mogę na przykład przyjść na 7, skończyć o 15 i iść na próbę, a następnego dnia rano jechać na siłownię, po czym dotrzeć do pracy na 12. Mogę jednek dnia przyjść na trzy godziny, a innego na dziewięć. Liczy się efekt mojej pracy, a nie godziny, w jakich ją wykonuję. To bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi aktywnych. Takie podejście pokazuje też świadomość pracodawcy co do konieczności zapewniania pracownikom swobody życia i możliwości rozwoju.

NBC wykazuje się tu proludzkim podejściem i dojrzałością jako firma, inwestując w zapewnienie swoim ludziom jak najlepszych warunków pracy. Swego rodzaju work-life balance jest niezwykle istotnym elementem aby nie doświadczyć wypalenia zawodowego i nie czuć przemęczenia i przytłoczenia pracą. Jestem pewien, że gdybym potrzebował wyjść w trakcie pracy na parę godzin, ale potem wrócił i dokończył zlecone zadanie, również nie byłoby problemu. Chodzi przecież o to, aby realizować się zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Dzięki temu pracownik jest bardziej wydajny i NBC jak i dyrektor projektu doskonale o tym wiedzą. Posiadam dzięki temu wolny czas, pracujemy w projekcie wprowadzając elementy w systemie SCRUM.
Wypełniając zadania z harmonogramu nie muszę siedzieć na nadgodzinach. To ode mnie zależy, jak rozłożę sobie pracę. Istotnym jest to, abym po prostu jak najlepiej wykonał swoje zadania. Jeśli wywiązuję się z umowy, wszystko jest w porządku.

W jaki sposób realizujesz swoje pasje i jak one się pojawiły w Twoim życiu?

Skończyłem szkołę muzyczną i grałem na akordeonie, grałem też jako organista w kościele. Muzyka jest ze mną od zawsze. Jest to taka odskocznia od pracy. Odkąd przeprowadziłem się do Warszawy, brakowało mi tego. Usłyszałem o zespole Singin’ Warsaw i bardzo mnie zaintrygowali. Postanowiłem spróbować. Zgłosiłem się więc na przesłuchanie i udało się. Obecnie dwa razy w tygodniu poświęcam czas próbom, a do tego występy, koncerty. To zespół łączący ludzi w niemal każdym wieku i o różnej znajomości muzyki. Wszyscy sobie pomagamy. Oprócz tego, że śpiewamy, tworzymy też choreografie i nasze występy mają formę swego rodzaju przedstawień, to performanse artystyczne, łączące w sobie śpiew, taniec, charakteryzację… Nasza przygoda jest o tyle ciekawa, że partycypujemy we wszystkich procesach tworzenia. Ja na przykład czasem biorę udział w rozbijaniu kompozycji na różne głosy dla chóru. Odnosimy przy tym sukcesy, na przykład poprzez wyprzedawanie wszystkich miejsca na koncerty! To wielka radość i motywacja dla ludzi, którzy kochają to, co robią. W zależności od sezonu przygotowujemy różne programy, mamy zróżnicowany repertuar. Teraz czeka nas po raz kolejny koncert z wykorzystaniem 11 utworów Michaela Jacksona – również w formie przedstawienia. Można zobaczyć próbki naszych dokonań na serwisie YouTube. Repertuar wiosenno-letni będzie z wykorzystaniem polskich przebojów, szykujemy się już do wzięcia ich na warsztat. Aranżujemy istniejące utwory od nowa, pod nas, i prezentujemy je w rozłożeniu na głosy.

Poza tym mamy wspólną pasję z żoną, że pieczemy ozdobne ciastka. Lubimy spędzać czas w kuchni, samodzielnie przygotowując dania, zamiast jeść na mieście. Zaczęło się od tego, że zostaliśmy poproszeni o zrobienie ozdobnych ciasteczek na ślub. Wyszło to na tyle fajnie, że zainteresowanie samo zaczęło się napędzać. Robiliśmy już ciastka na wieczór panieński, chrzest, a także na nasz własny ślub… Wszystkie nasze dzieła można obejrzeć na Instagramie Kukieria.

Dodatkowo w moim życiu dużą rolę gra sport, relaksuje mnie i dodaje energii. Często korzystam z siłowni, gdzie sprawdza się idealnie oferowana przez NBC karta Multisport.

Jak podsumujesz współpracę z NBC przez pryzmat łączenia pracy z hobby?

Jestem bardzo zadowolony. Czuję, że moje zainteresowania są szanowane, że mam pełne wsparcie w robieniu tego, co lubię, że moje hobby jest traktowane poważnie, jako istotna część mojego życia. Od początku ze strony NBC było podkreślane, że propagują work-life balance i póki co, a nie sądzę, żeby coś się miało zmienić, świetnie się z tego postulatu wywiązują. Organizacja pracy jest bardzo istotna, a tu wszystko działa wzorowo. Czasem mam tak napięty grafik, przez naszpikowanie go różnymi zajęciami pozapracowymi, że śpimy z żoną po kilka godzin. Ale dzięki temu, że mogę to wszystko łączyć z pracą w zbalansowanej formie, nie czuję się przemęczony. Teraz na przykład oprócz projektu i wszystkich zajęć związanych z pasjami zajmuje mnie wykańczanie mieszkania! Jednak nie zamienił bym tych możliwości swobodnego łączenia pracy z życiem osobistym na nic innego. Bo wiem, że mimo natłoku zajęć, gdy już wszystko będzie zrobione, usiądę wygodnie w fotelu i powiem sobie „warto było”!